Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co dělat s pomaturitním volnem?

Ať už máš maturitu za sebou nebo tě čeká až v září, určitě máš teď pár měsíců volna před sebou. Co s ním tedy dělat, pokud nechceš celé dny scrollovat na TikToku?

Jako fellow maturant se teď po úspěšných zkouškách „potýkám“ s několikaměsíčním volnem. A i když jsem, stejně jako určitě všichni, za delší prázdniny ráda, tak mi nějaká rutina chybí. Tady máš tedy menší návod na to, jak si tu svoji najít!

Start from the basics

Vstávání v jedenáct, oběd ve tři odpoledne, screen time osm hodin a z toho pět je na TikToku. Pokud takhle po maturitě začaly vypadat i tvoje dny, štve tě to a už nevíš, co s tím - začni jednoduše a od základů. Pamatuj, že to neznamená, že jsi selhal*a nebo jsi líný*á. I když se to může zdát hloupé, s koncem školy přicházíme o rutinu, na kterou jsme byli několik let zvyklí.

Dej si budík na čas, který ti bude vyhovovat. I když nemusíš nikam vstávat, může ti to alespoň trochu pomoci dát tvému dni od začátku nějaký řád. Ber to jako příklad, ale dá se to aplikovat na cokoliv, ať už je to cvičení, čtení, journaling nebo to, že si uděláš snídani. Zkrátka si najdi nové návyky, ze kterých uděláš rutinu, ve které se ti bude příjemně fungovat.

Tip pro spiritual girlies - mně nedávno pomohlo si pustit díl podcastu Aura. o tom, do čeho dáváme naši energii a jak se to přímo zrcadlí v našem životě.

Objevuj

Určitě je spousta věcí, které jsi chtěl*a zkusit, ale odkládal*a jsi je. Tak teď je ten nejvyšší čas! Ať už je to skydiving, pletení, malování nebo učení se nového jazyka, jdi do toho. Udělej si summer bucket list a postupně si odškrtávej. A co ty víš, třeba objevíš něco, u čeho zůstaneš.

Bucket list mě přivádí k dalším seznamům - filmy, seriály nebo knížky, teď máš spoustu času zkouknout a přečíst, co jsi už dlouho plánoval*a.

K objevování se váže i cestování. Určitě máš spoustu zemí a památek, co bys chtěl*a vidět. A pokud nemáš, spoustu tipů na destinace a cestování se studentským budgetem najdeš na našem webu!👇

Nejlepší girls trip destinace pro rok 2024

@michaela__halova

For my careerist babes

Pokud ještě práci nemáš a přemýšlíš nad tím, teď máš tu možnost. Můžeš si začít hledat stáž nebo brigádu, která bude na tvém životopisu vypadat dobře a bude dávat smysl vzhledem k tvé vysněné práci.

Jestli ale nevíš, kam chceš kariérně směřovat, dělej něco, co tě bude zkrátka bavit. Je spousta letních prací, ze kterých můžeš vybírat. Mě jako první napadá například plavčík, ale možností je nesčetně. Další tip je spojit práci a cestování.

Tipy na letní brigády v zahraničí

@anettt.h

Užívej si

Listen up! Tohle je ten nejdůležitější bod. I když se můžeš cítit provinile, že toho moc neděláš, pokud ti to nijak neubližuje, enjoy it. Poslední týdny školy byly pro většinu z nás alespoň trochu stresující, a to nemluvě o tom, co nás po prázdninách zase čeká. A ty máš právo si to volno pořádně užít a ničím se, pokud možno, nestresovat. Jdi na xtý oslavný drink s kámošstvem, buď spontánní a pamatuj: do it for the plot! xx

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.