Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Chceš mít extrémní glow up? Nech si poradit od čínských netizens

Glowing up is hard? Nope! Stačí ti k tomu sociální síť Red a Chinese netizens.

Možná jsi na TikToku viděl*a videa, ve kterých lidé sdílí svoji glow up journey, na níž jim pomohli uživatelé čínských sociálních sítí, především pak sítě Xiaohongshu, známé jako Red. A některé transformace jsou opravdu major. Chinese netizens totiž lidem dávají upřímné rady ohledně lifestylu, módy, účesů nebo make-upu – jejich tipy dokáží vizáž člověka změnit od základů.

Jeden z nejznámějších případů, který obletěl TikTok, postnul na Red Xiao Ai. Původně se jen ptal, proč si nemůže najít přítelkyni, a nakonec se změnil k nepoznání. To, že si vzal rady k srdci vyústilo i ve svatbu, která by se měla odehrát letos. Crazy.

Další extreme glow up stories na sebe nenechaly dlouho čekat a TikTok jich začal být za chvíli plný. K tomu hodě přispěla TikTokerka a bloggerka @Dr.Candise, která sdílela Xiaoův příběh a s ním i spoustu dalších. A protože poptávka po podobných videích rostla, Candice se nakonec rozhodla udělat i guide pro její sledující, aby se trendu mohli účastnit taky. Red se tak v posledních měsících zaplnila lidmi z celého světa, kteří postují fotku s popisky „Help me glow up“ nebo frází „听劝“. (I'll listen to your advice).

Asi si dokážeš představit, jak museli být všichni na Red confused, když se tam navalila spousta cizinců.

Netizens lidem hodně často radí, aby zhubli, což může být problematické, a je to něco, na co bys měl*a být připravený*á. Na druhou stranu velká řada rad se zaměřuje hlavně na zdraví a ne na štíhlost, což je rozhodně pozitivní approach. Stejně tak nikdo nikomu neradí, aby podstupoval plastické operace - je to hlavně o podpoření přirozené krásy.

Pokud si budeš trend taky chtít zkusit, mysli hlavně na to, že se radami řídit můžeš, ale nemusíš. Koneckonců by to měl být jenom fun trend.

Kam dál?👀

Single shaming aneb stigmatizuje společnost nezadané?

by @michaela__halova

Zdroj: TikTok, shine.cn