Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Xbox je až moc „woke“, tvrdí konzervativci

Microsoft přišel s upgradem pro konzole Xbox X a S s názvem Energy Saver. Ten mezi řadou konzervativců vyvolal veliké rozhořčení. Čeho konkrétně se aktualizace týká?

Nová aktualizace společnosti Microsoft, obsahující možnost úspory energie pro konzole Xbox řady X a S, vyvolala ve Spojených státech politické pobouření konzervativních zákonodárců a komentátorů. Tato aktualizace, která je začátkem iniciativy Xboxu „šetrně k životnímu prostředí“, umožňuje konzolím naplánovat aktualizace na dobu, kdy elektrická síť využívá lepší a levnější zdroje energie. Ve srovnání s výchozím režimem spánku snižuje toto nastavení spotřebu energie až dvacetkrát, píše The Washington Post.

Navzdory tomu, že aktualizace je dobrý nápad a nejedná se o nový koncept (Microsoft vydal Windows 11 s funkcí Carbon Aware již předloni), pravicoví komentátoři ji po podobných sporech ohledně M&Ms a plynových sporáků interpretovali jako zásadní porušení svobody a novou formu kulturní války. Republikánský senátor Ted Cruz v reakci na zprávu o upgradu na Twitteru napsal: „Nejdřív to byla plynová kamna, pak káva a teď je to váš Xbox.“

K aktualizaci se vyjádřila také konzervativní talk show Fox and Friends, která tvrdí, že Microsoft se „snaží děti v mladším věku zapojit do klimatické politiky“. Moderátor však opomněl zmínit, že drtivá většina hráčů jsou dospělí.

Aktualizace přitom přináší praktické výhody. Nejenže podporuje ekologické povědomí, ale také šetří peníze za energie. Hraní na počítačích a konzolích může znamenat velkou spotřebu elektřiny, takže snížení spotřeby pomůže ušetřit peníze. Upgrade neovlivní výkon, hraní her ani schopnost konzole přijímat aktualizace přes noc. Podle Microsoftu je nyní upgrade výchozím nastavením nových konzolí, ale uživatelé mohou nastavení kdykoli změnit.

Nové nastavení snižuje spotřebu energie až 20krát ve srovnání s běžným režimem spánku.
prohlášení Microsoftu

Microsoft se rozhodl na kritiku upgradu nereagovat. Možnost Energy Saver je nicméně pozitivním krokem k větší ekologické odpovědnosti a zároveň k úspoře peněz. Ať už se člověk obává klimatických změn, nebo ne, upgrade je stále rozumný způsob, jak snížit spotřebu energie.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.