Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Česko vede EU. Chceme splnit své klimatické cíle, řekl Fiala

Evropská unie je navzdory válce na Ukrajině dál odhodlaná bojovat proti klimatickým změnám, prohlásil český premiér Petr Fiala na klimatické konferenci COP27 v Egyptě.

Válka na Ukrajině dočasně způsobila větší spotřebu fosilních paliv a negativně ovlivnila snahu členských států EU snížit emise. Unie se ale i tak snaží bojovat proti klimatickým změnám.

„Ruská agrese na Ukrajině má obrovský vliv na naši energetickou politiku, ale také na naši politiku boje proti klimatickým změnám,“ řekl premiér Petr Fiala v Šarm aš-Šajchu na klimatické konferenci OSN.

Mnoho evropských zemí sice ctí závazky z Pařížské dohody, byly ale nuceny dočasně využívat více fosilních paliv, než měly v plánu, aby udržely své občany v teple.
Petr Fiala

Podle premiéra je to pochopitelné, nemělo by to ale oslabit odhodlání snižovat emise, protože globální změny klimatu ohrožují celou naši planetu.

Petr Fiala se vydal na Ukrajinu a vrátil Česku důstojnost

by @eevelka

Vláda má v současné době v plánu odklonit se od uhlí k obnovitelným zdrojů a jaderné energii.

Své sliby plníme: Do roku 2020 Česká republika snížila emise skleníkových plynů o 43 procent ve srovnání s rokem 1990, což je mnohem více, než jsme se zavázali.
Petr Fiala

Česká republika momentálně předsedá Evropské unii a tlačí státy, aby pracovaly na balíčku Fit for 55, který má sedmadvacítku dovést k 55 procentnímu snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030 oproti úrovni z konce minulého století.

Česko v Egyptě navíc společně s Rumunskem uspořádalo diskuzi o vzdělávání ohledně klimatických změn. „Vzdělání v této oblasti je důležité a musí vycházet z vědeckých faktů,“ řekl Fiala.

Vláda zastropovala ceny energií, kolik budou stát?

by @yanhoechka

Podle něj je v debatě o klimatické politice nutné se řídit i vědeckými poznatky. „Věda nám dává i určitou naději. Je důležité, abychom se neřídili jenom strachem a obavami, protože to nikdy není dobrý rádce,“ dodal.

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ale není boj proti klimatickým změnám možný do té doby, než bude na Ukrajině mír. Válka na Ukrajině vedená Ruskem odvedla podle něj svět od ochrany klimatu, ale tématu je potřeba se urychleně a vážně věnovat.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.