Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

České podcasty, které mě letos bavily nejvíc

Jestli už nevíš, co poslouchat, nebo si nedokážeš vybrat, mrkni do našeho seznamu podcastů na Spotify, které nás letos opravdu zaujaly! Můžeš si vybrat na základě tří kategorií: zpravodajství, vzdělávání a zábava.

Informativní a zpravodajské podcasty

Český rozhlas už čtvrtým rokem vysílá podcast Vinohradská 12, kterým do letošního roku provázela Lenka Kabrhelová, která však odešla, protože cítila, že je potřeba změna. Úspěšně ji vystřídal nový moderátor Matěj Skalický. Podcast se letos umístil na 4. místě v anketě Křišťálová lupa.

Podcast 5:59 je nový podcast Lenky Kabrhelové pro server Seznam Zprávy. I za krátkou dobu svého působení obsadil 9. příčku ankety Podcast roku.

Na další podcasty o aktuálním dění mrkni do článku:

TOP podcasty, když nechceš mít FOMO

by @eevelka

Edukativní a investigativní podcasty

Prohnilí je podcast Jaroslava Kmenty, investigativního novináře a autora knih Boss Babiš a Rudý Zeman. Od října v něm řeší podsvětí české politiky.

České podsvětí v podání dalšího investigativce Josefa Klímy společně s youtuberem Adamem Miklicou pojednává o zločinu divokých devadesátek.

Podcast Černá čísla vypráví příběhy zakladatelů českých firem. Všechny tři podcasty spadají pod Seznam Zprávy.

Krása je nový podcast Českého rozhlasu a Lindy Bartošové, novinářky, moderátorky a knižní autorky. Přináší příběhy žen, které se vymezují vůči konvenčním stereotypům krásy.

Beat Sexism Talks přináší skrz GoOut holky z neziskové organizace Beat Sexism: Betty, Veronika a Magdalena dvakrát měsíčně. Mimo jiné řeší feministická témata, sexismus a násilí. Možná je znáš z Instagramu.

Zábavné a odpočinkové podcasty

Opravdové zločiny letos vyhrály anketu Podcast roku. Spravují ho Lucie Bechynková a Bára Krčmová, společně vytvořily už 217 epizod!

U Kulatého stolu znáš možná z YouTube. Martin Klesnil společně s Patrikem Fialou pravidelně vítají hosty a vydali už 182 epizod. V anketě Podcast roku se umístili hned za Opravdovými zločiny.

Buchty od Českého rozhlasu jsou moje osobní guilty pleasure. Nic mi tolik nezlepší náladu jako Ivana Veselková se Zuzanou Fuksovou. Pokud chceš něco ještě šílenějšího, pusť si Bramboru s vejcem, kde je Ivana tentokrát s Alešem Stuchlým.

Auru Teri Hodanové jsi určitě zaregistroval/a, minimálně dvěma díly o její youtuberské minulosti. Zabývá se taky seberozvojem a lifestylem.

Kontroverzní je poslední podcast, který ti nabídnu. Tyhle influencery rozhodně znáš a taky víš, že se nebojí žádných dramat. Na Herohero navíc nabízejí poradnu jako za starých časů v Bravíčku.

S Denny a Tadeášem máme dokonce rozhovor:

Kontroverzní interview: Tadeáš & Sugar Denny, the duo we didn't know we needed

by @magdacizek