Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Češi nechtějí mluvit o důležitých tématech. Homosexualita a menstruace jsou tabu, ukázal průzkum

Témata, která by se měla v Česku řešit, jsou pro mnohé tabu. Podle nejnovějšího průzkumu společnosti NMS Market Research odmítá veřejnou debatu o homosexuálních partnerstvích víc než třetina lidí v Česku, výrazně častěji muži. Češi nechtějí mluvit ani o menstruaci.

Průzkum společnosti NMS Market Research se týkal sedmi témat. O homosexuálních partnerstvích by se nemělo ve společnosti mluvit podle 36 % účastníků průzkumu. Větší problém s tím ale mají muži (44 %) než ženy (27 %).

V podobném průzkumu agentury NMS na Slovensku odmítlo veřejnou debatu o homosexuálních partnerstvích 38 % lidí.

Dalším obrovským tabu je také menstruace. Mluvit o menstruaci nebo menstruační chudobě, což je omezený přístup k adekvátním menstruačním pomůckám kvůli nízkému příjmu žen, odmítá polovina mužů a 31 % žen, informuje ČTK.

Chorvatsko přijme euro, Česko by nemohlo, ani kdyby chtělo

by @martinastrel

„Na názor má vliv i věk – mladší lidé by ve společnosti o tomto tématu mluvili výrazně více,“ uvedla NMS Market Research.

Odpovědi se po celém Česku různily. „Zatímco v Praze a Středočeském kraji považuje homosexuální partnerství za tabu 31 % lidí, na Moravě to je 41 %. Více by o homosexuálních partnerstvích ve srovnání s generací dnešních čtyřicátníků a padesátníků mluvila ve společnosti mladší generace,“ podotkli autoři průzkumu.

23 % Čechů nechce příliš mluvit ani o neplodnosti nebo rovnosti pohlaví. Psychická onemocnění odmítá ve společnosti probírat 13 % Čechů, stejný podíl se nechce veřejně bavit o sexu a sexuální výchově. Naštěstí například takové domácí násilí je ve veřejné debatě tabu jen pro 6 % lidí.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.