Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Černé boty, bez kterých se teď neobejdeš

Deštivý podzim je tady, taková je realita. Ukážu ti boty, se kterými se budeš cítit fashionable za každého počasí, a navíc ti půjdou ke každému outfitu.

Určitě už jsi slyšel/a o konceptu capsule wardrobe: jedná se o pár nadčasových kousků oblečení, které lze vzájemně kombinovat. Ačkoliv není jednoduché se vyhýbat fast fashion, můžeš být udržitelnější například tak, že si koupi nových věcí předem pořádně promyslíš a nepodlehneš mikro trendům.

Za mě by ti v takovém šatníku neměly chybět černé boty, které tě alespoň trochu zahřejí a snesou i nějaký ten déšť. Obout je můžeš už koncem léta, ale taky na podzim a v zimě, a to i další roky. Věř mi, je to dobrá investice, proto taky zvaž (vyšší) kvalitu a cenu bot.

Další tipy na to, co tenhle podzim na sebe, najdeš v článku tady:

Jaké kousky oblečení by ti na podzim neměly chybět v šatníku

@luciezicklerova

1) Boots

Šněrovací boty mají něco do sebe, ale to i ty se zipem, ať tě obouvání při ranním spěchání moc nezdržuje. V grunge éře na Tumblru byly tyhle boty v módě už skoro 10 let zpátky, ale kořeny mají ještě dál. S takovými Dr. Martens podtrhneš každý outfit, kromě grunge můžeš vytvořit vlastní kontrastní look třeba s jemnějšími kousky. Moje oblíbené jsou ty na platformě. Ta se může hodit jako extra ochrana v mokru nebo když chceš být zkrátka o pár centimetrů vyšší.

Na kousky, co se nosily v Tumblr éře, si zavzpomínej tady:

Tumblr aesthetic is back

@adelakutilova

2) Chelsea

Nazouvací boty jako na koně. Chelsea střih se sice nosí už nějaký ten pátek, ale rozhodně v blízké době z módy nevyjde. Jestli cílíš na girlboss look aka CEO, vyzkoušej třeba variantu s podpatky. Tyhle boty s hranatou špičkou ke svému outfitu zvolil stylista a přítel Kovyho, Miroslav Romaniv.

3) Cowboy

Ačkoliv by se mohlo jednat o krátkodobý trend, jsem přesvědčená, že si kovbojské boty obuješ i v příštích letech. Jsou trochu odvážnější než boots a chelsea, ale tvůj outfit posunou zase na jiný level. V Česku je nosí třeba influencerka Šárka Švastalová, která je teď měla i na Fashion Weeku v Praze.

Letos bych naopak odolala vracejícímu se trendu balerín, které jsou na podzim opravdu nepraktické, a s koupí loafers bych počkala až na jaro, jestli se budou nosit dlouhodobě.