Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

CANON PowerShot V10: Malý parťák do kapsy pro všechny (začínající) tvůrce

Nová vlogovací kamera od Canonu, kterou určitě potřebuješ!

Minulý týden jsme s přítelem dostali možnost vyzkoušet novou kamerku od Canonu – PowerShot V10 a rovnou jsme s ní natočili vlogísek.

První dojem

Hned na začátek bych rozhodně vyzdvihla plně ekologický obal, ve kterém kameru koupíš. Celé balení je totiž z recyklovatelného papíru! Kamerka je opravdu maličká a díky tomu skvěle skladná. Troufám si říct, že se vejde do jakékoliv kapsy, což je při točení vlogů rozhodně velké plus, když musíš mít kameru neustále s sebou.

Příslušenství

Příslušenství, které je ke kameře k dispozici, také není vůbec skromné. Součástí je mikrofon, stativ, krytka na objektiv a také ochranný pytlík, což jsme opravdu ocenili, protože při cestování/chození s kamerou po všech čertech jsme nechtěli, aby se nám zničily nejdůležitější části, jako je displej a objektiv.

Jak pořídit nejlepší letní fotky

@luciezicklerova

Funkce a design

Kamera je skvěle kompaktní, má lehké vertikální tělo a jednoduchý praktický design, díky tomu je manipulace naprosto nenáročná. Nabízí až 14 barevných filtrů a také spoustu filmových režimů, které můžeš nastavovat buď pomocí tlačítek, nebo dotykového displeje, který je navíc vyklápěcí!

Kamera obsahuje funkci AF se sledováním obličeje, dokáže sama zaostřit, jak je potřeba, a proto se s tím nemusíš stresovat, kamera to udělá za tebe. Taky má funkci Smooth Skin, takže tvoje pokožka bude vypadat hladší, což jsem osobně moc ocenila! Dále je taky důležité zmínit funkci IS Movie Digital, která stabilizuje pohyb kamery při natáčení v ruce, což je naprostá bomba.

Přeposílání videí bylo víc než jednoduché. Vzhledem k tomu, že s obsahem pracuji neustále a nemám moc času, abych večer vše pomocí počítače přetahovala do mobilu, bylo využití Bluetooth totální usnadnění celého procesu! Videa jsem měla během pár vteřin ve svém mobilním zařízení a to ocení každý tvůrce. Kamera je prostě navržena tak, aby zjednodušila všechny aspekty tvého tvořivého života!

Bacha na sluchátka, miliardě mladých hrozí ohluchnutí v důchodu

@yanhoechka

Skvělé parametry

CANON Powershot V10 zaznamenává videa ve 4K UHD při 29,97/25,00 fps a Full HD při 59,94/50,00 fps, což tvému vlogu dá krásně plynulý obraz. Její ohnisková vzdálenost širokoúhlého objektivu je 6,6 mm (což odpovídá ohniskové vzdálenosti 18 mm pro fotografie a 19 mm v režimu videa u 35mm snímače), světelnost f/2,8 umožňuje vždy kvalitní záběr obrazu.

Díky velkému stereo mikrofonu si nemusíš dělat starost s tím, jestli bude zvuk dobře zaznamenaný. Kamera je zároveň vybavena 2palcovým LCD displejem, který lze překlopit dopředu. Integrovaný stativ se sklonem až 30 stupňů umožňuje snadné natáčení haulů, receptů a všeho, co si zamaneš.

Kamera má i WIFI, Bluetooth a webovou kameru [UVC/UAC], díky tomu můžeš přenášet soubory do svého telefonu snadno a rychle!

A moje shrnutí?

Vlogy se nám natáčely úplně samy, především díky jednoduchosti tlačítek, nastavení a hlavně skladnosti a velikosti kamery. Většinou nenahrávám své vlogy se zvukem, ale tato kamera má perfektní mikrofon, na který jsem nahrávala i voice over k oběma videům, které najdeš u nás na TikToku. Pokud jsi tedy začínající tvůrce stejně jako já, rozhodně ti kamerku můžu doporučit.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.