Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Candle magic: Významy a účinky svíček

Svíčky jsou celosvětově populární dekorací, ale málokdo ví, jaké jsou jejich účinky a jaké významy mají jednotlivé barvy.

Podzim a zima jsou obdobím svíček. Většina z nás si je kupuje pouze na dekoraci a zútulnění bytu, ale svíčky mají i hlubší význam, který spočívá hlavně v jejich barvě. Jednotlivé barvy mají odlišné účinky, já ti o nich dnes něco povím.

Svíčky mají obecně relaxační účinky a zapalují se například při meditacích, manifestaci, výkladech karet, cvičení jógy, masážích atd.

Zdroj: PInterest

BARVY SVÍČEK A JEJICH ÚČINKY

Bílá

Bílá svíčka je, stejně jako například křišťál, univerzální. Touto barvou tudíž můžeš nahradit jakoukoliv jinou barvu. Dále symbolizuje čistotu a zvyšuje tvou intuici.

Růžová

Růžová svíčka je svíčkou lásky. Pokud se snažíš do svého života přivolat čistou, upřímnou lásku a partnera na celý život, pořiď si svíčku v této barvě.

Červená

Podobně jako růžová svíčka, i červená podporuje lásku, ale s malým bonusem. Tím je vášeň a sex. Jestli máš pocit, že nemáš v životě dostatek vášně, červená svíčka je tou správnou cestou.

Žlutá

Žlutou svíčku by sis měl/a pořídit, pokud cítíš nejistoty v komunikaci nebo hledáš zaměstnání. Se žlutou svíčkou na svém stole přivoláš nové pracovní nabídky a lépe odbouráš stres z mluvení před lidmi.

Zdroj: PInterest

Fialová

Chybí ti kreativita? Sáhni po fialové svíčce! Právě ta ti dodá inspiraci a zvýší kreativitu. Kromě toho ti může pomoci i na tvé spirituální cestě za poznáním sám/sama sebe.

Modrá

Svíčka v modré barvě je skvělá při odblokování čaker, které díky ní snáz otevřeš. Modrá ti také pomáhá s uzdravením tvých emočních ran.

Co jsou čakry a k čemu slouží?

by @elvihradilkova

Zelená

Zelená je o penězích. Přitahuje je k tobě a zároveň ti pomáhá šetřit a neutrácet za zbytečnosti. Také se pojí s kariérou a výběrem správné životní cesty.

Černá

Černá svíčka tě chrání před veškerou negativní energií a toxic lidmi. Každý bychom měli vlastnit černou svíčku a minimálně jednou týdně si ji zapálit.

Zdroj: divineflambeau.com

KOMBINUJ!

Jednotlivé svíčky můžeš na základě jejich účinků také kombinovat a zvýšit jejich sílu.

Moje tipy na kombinace:

  • žlutá a zelená
  • modrá a fialová
  • růžová a červená
  • bílá a jakákoliv jiná barva