Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Breakup filmy, pokud zrovna nefeeluješ Valentýn

Nefeeluješ moc romantiku na Valentýna? Dej si filmy, který ti stopro zlomí srdíčko.

ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND (2004) - HBO Max

Když se mě někdo zeptá na můj oblíbený film, říkám vždycky tenhle. Zaprvé není extrémně profláklý a zadruhé skvěle míchá žánry jako sci-fi, romantiku a psychologický film. Kate Winslet a Jim Carrey tu hrají pár v budoucnosti, ve které je možné si po rozchodu vymazat vzpomínky na druhého člověka. Obě hlavní postavy si to ale během celého procesu rozmyslí.

MARRIAGE STORY (2019) - Netflix

Na Oscarech oceněný snímek, který sleduje rozpad manželství mezi Scarlett Johansson a Adamem Driverem, perfektně ukazuje, jak se z lásky mezi dvěma lidmi může stát naprostá nenávist. Epické herecké výkony.

BLUE IS THE WARMEST COLOR (2013)

Ikonické lesbické francouzské drama je nechvalně proslulé tím, že herečky Adéle Exarchopoulos a Léa Seydoux natáčení nazvaly jako traumatické a s režisérem odmítly do budoucna jakkoliv spolupracovat. I tak je sledování dospívajícího složitého vztahu jedním z nejlepších filmů na zlomené srdíčko.

MIDSOMMAR (2019) - KVIFF.TV

Dobře, tohle není standardní film o zlomeném srdci, ale Midsommar je ve svém jádru o rozchodu dvou lidí, který je zasazený do hororového žánru. A to ještě dost atypického, protože se odehrává během zvrhlých švédských slavností, na kterých se ocitne i Florence Pugh.

BROKEBACK MOUNTAIN (2005) - HBO Max

V 2000s LGBTQ+ dramat rozhodně nebylo tolik a kovbojská zakázaná romance od režiséra Anga Lee s Heathem Ledgerem a Jakem Gyllenhaalem byla v mnohém průlomová. I po letech se drží jako klasika, jejíž konec tě zničí.

THE WORST PERSON IN THE WORLD (2021) - HBO Max

Norské drama s chytlavým názvem Nejhorší člověk na světě si v roce 2021 získalo plno fanoušků po celém světě, a to díky relatable vyobrazení komplikovaných vztahů a složitosti ve vztahu k sobě samému. Za mě nezapomenutelný zážitek hlavně díky scéně se zastaveným časem.

Romantické komedie to watch před Valentýnem

by @honza_vhrlk

(500) DAYS OF SUMMER (2009) - Disney+

Další 2000s klasika, která se zprvu tváří jako romantická komedie s Josephem Gordonem-Levittem a Zooey Deschanel, ti ve finále podtrhne nohy svou hlavní message. Zároveň skvěle vyobrazuje trope manic pixie girl.

CALL ME BY YOUR NAME (2017)

Předtím, než byl Andrew Hammer kanibal, si stihl zahrát v srdceryvné letní romanci o italském létě a další zakázané lásce, tentokrát k Timothéemu Chalametovi. Režisér Luca Guadagnino tu geniálně buduje vztah dvou mužů spějící k jasnému konci ve spalujícím letním žáru.

BLUE VALENTINE (2010)

Michelle Williams a Ryan Gosling v dramatu o konci manželství. Tenhle ne tak známý kousek je zajímavý hlavně tím, že se odehrává v několika časových osách, a ukazuje ti začátek, průběh i konec jedné velké lásky.

LA LA LAND (2016)

Na Oscarech okradený muzikál stojí kromě skvělé výpravy a obrovských tanečních čísel hlavně na nešťastném příběhu začínajícího hudebníka a herečky, kteří se potkají při snaze začít svou vysněnou kariéru v Los Angeles.

HER (2013)

Může člověk milovat technologii? Tenhle futuristický snímek sleduje Joaquina Phoenixe, který se zamiluje do umělé inteligence, kterou hlasově skvěle ztvárnila Scarlett Johansson.

SOMEONE GREAT (2019) - Netflix

A poslední tip je trošku odlehčený, nazval bych ho spíše rozchodovou komedií, která je ale tematicky dost originální. Na místo milostného příběhu sleduje vyrovnávání se s rozchodem in your 20s, dává důraz na ženské přátelství, jeho sílu a hledání sama sebe.

Kam dál?👀

Recenze: Mads Mikkelsen je Bastard

by @honza_vhrlk

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.