Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Mads Mikkelsen je Bastard

Nad historickým žánrem už dlouho chci trošku zlomit hůl, ale dánský film Bastard s Madsem Mikkelsenem je příjemným oživením, které můj názor určitě změnilo.

Dánské herecké eso Mads Mikkelsen, kterého můžeš znát hlavně ze záporných rolí v Casino Royale, Fantastic Beasts nebo Hannibalovi, je 100% hlavní tahák nového filmu Bastard. V tom po několikáté pracuje s oceňovaným režisérem Nikolajem Arcelem, ale jen on není jediný důvod, proč by ti neměl tento snímek utéct.

Bastard vypráví pro nás vzdálený příběh o muži, který se rozhodne kolonizovat neobytná jutská vřesoviště ve jménu krále. Kromě zrádné přírody proti němu ale stojí dost dalších nepřátel, kteří mu nepřejí úspěch.

zdroj: IMDB.com

Mimo zajímavý a neotřelý příběh podle skutečných historických událostí je tenhle film dost syrový a brutální, pro slabší povahy možná úplně nebude. Jeho zásadním plusem je však napínavost, kterou mnohé životopisné filmy postrádají (možná protože víme, jak končí), a práce se silnými ženskými charaktery, které tu rozhodně nehrají jen druhé housle.

zdroj: IMDB.com

Pro většinu diváků a divaček bude Mads tahákem, a to právem. Ve filmu naprosto exceluje, ale v jeho nabité filmografii už určitě měl mnohem zajímavější role. Tak či tak, film nezklame náročného ani méně náročného diváka či divačku a možná ti stejně jako mně vrátí nadšení do historického žánru.

HODNOCENÍ: 8/10

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.