Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Books around the world: Vietnam

Chceš si rozšířit obzory a trochu diverzifikovat knihovnu? Vezmu tě kolem světa za knihami, které ti v tom pomůžou a stoprocentně si je užiješ, ať už čteš jakýkoliv žánr.

The Zenith - Duong Thu Huong

Duong Thu Huong je jedna z nejdůležitějších vietnamských autorek dnešní doby. Během války sloužila v severovietnameské Youth Brigade, v 90. letech byla odsouzená za údajné pašování tajných dokumentů ze země a teď žije v exilu v Paříži. Její The Zenith je historická fikce propletená prvky thrilleru a politického románu - soustředí se na život Ho Chi Minha a jeho postavení v severním a jižním Vietnamu.

Zdroj: Amazon

The Sorrow of War - Bao Ninh

Jedna z přelomových knih vietnamské literatury je stoprocentně The Sorrow of War. Vietnam je podobně jako Palestina nebo Írán postižený četnými konflikty, které jsou v jejich paměti pořád čerstvé a zrovna Vietnamská válka byla natolik brutální, že značně poznamenala i literaturu. The Sorrow of War bere zkušenost s ní z jiného úhlu - z pohledu vojáků armády Severního Vietnamu, kteří jsou ve většině zpovědí stereotypizovaní jako fanatici a skoro až mechaničtí vrazi. Román ale ukazuje, že jsou jenom lidé, kteří byli do konfliktu zapletení, ať už chtěli nebo ne.

Zdroj: Goodreads

The Stars, the Earth, the River - Le Minh Khue

Další perspektivu na válku ve Vietnamu nabízí 14 povídek ve sbírce The Stars, the Earth, the River od Le Minh Khue. Ta většinu z nich vypráví z pohledu mladých žen a sleduje, jak prožívají dobu před válkou, během ní i po jejím konci. I když jsou povídky napsané velice jednoduchým stylem, je z nich poznat strach, zlost i všechny hrůzy, které války doprovází.

Zdroj: Goodreads

Spring Essence: The Poetry of Ho Xuan Huong

Ho Xuan Huong a její Spring Essence by ti neměla chybět na reading listu, zvlášť pokud máš rád*a poezii. Huong je jedna z nejuznávanějších vietnamských básnířek, žila na přelomu 18. a 19. století během nestabilní éry, kdy po třicetileté civilní válce převzala moc dynastie Nguyen. Její básně mají často dvojí význam a sexuální podtext, skrze který komentuje politiku, náboženství a společenskou situaci.

Zdroj: Goodreads
Kam dál?👀

Books around the world: Brazílie

@_00_3_12

Zdroje: Goodreads, Five Books, Amazon

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.