Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bookclub: Jak číst knihy Samanthy Shannon?

The Bone Season nebo Priory of the Orange Tree. Dneska se podíváme fantasy & dystopian queen Samanthu Shannon.

Bookclub: Jak číst knihy Leigh Bardugo?

@_00_3_12

Kdo je Samantha Shannon?

Samantha se narodila teprve v roce 1991, ale svoje místo na knižním trhu už si vybojovala. Je to rozená Londýňanka s irskými kořeny a podobně jako řada jiných autorů vystudovala anglický jazyk a literaturu, a to na univerzitě v Oxfordu. Svou první knihu (sci-fi román Aurora) začala psát už v 15, ale nikdy ji nevydala.

Její tvorba je odchovaná na úspěchu dystopických a fantasy young-adult žánrů ze začátku druhého desetiletí – její první román The Bone Season vyšel v roce 2012 a dá se přirovnat například k The Hunger Games.

Zdroj: Goodreads

Kde začít číst?

Dílo Shannon zatím není tolik rozsáhlé, tím pádem se ti v něm bude dobře orientovat. Začít můžeš jak s Bone Season, tak s Priory of the Orange Tree a neuděláš chybu. Bone Season je víc orientované na sci-fi a dystopii rozhodně má silnější prvky YA. Priory je high fantasy a o dost vyspělejší, takže pak záleží na tobě a tvých preferencích.

The Bone Season series

Bone Season se odehrává v roce 2059 v Londýně, který vypadá úplně jinak než ten dnešní. Vládne mu scionská republika, která staví jasnovidce (včetně hlavní hrdinky Paige) za hranu zákona, takže se většina z nich musí skrývat. Paige je takzvaný dreamwalker, což znamená, že dokáže navštěvovat mysl jiných lidí, což jí nakonec skoro stojí život.

Série by měla mít pět dílů a zatím jich vyšlo pět. Pravděpodobně se navíc v příštích letech dočkáme i filmové adaptace – práva byla prodána studiu Little Hat Productions.

Díly:

  • The Bone Season 
  • The Mime Order 
  • The Song Rising 
  • The Mask Falling 

Doplňkový materiál

  • On the Merits of Unnaturalness 
  • The Pale Dreamer 
  • The Dawn Chorus 

The Roots of Chaos series

Tahle série má všechno, co by sis u high fantasy mohl*a přát – draky, powerfull královny, komplikované vztahy a politiku, propracovaný svět a taky víc než 800 stránek. Příběh se odehrává na několika kontinentech a v několika zemích, a strukturou tak připomíná Song of Ice and Fire od George R. R. Martina.

Knize předchází prequell A Day of Fallen Night a Shannon má podepsaný deal na třetí knihu, takže se máš v rámci série určitě na co těšit.

Díly:

  • The Priory of the Orange Tree
  • A Day of Fallen Night

Kam dál?

A pokud ti to nestačilo, Shannon napsala i povídku Amrita a povídkou Marigold přispěla do antologie Because You Love to Hate Me: 13 Tales of Villainy, kterou sestavila americká zpěvačka a autorka Amerie. 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.