Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bonjour Paris! Nezapomenutelný zážitek v muzeu YSL

Deník z města lásky plný studentského života, místních radostí, módy, fuckupů, croissantů a dalších gastro skvostů nebo pařížských tipů a rad. Enjoy!

Bonjour!

Dneska tě s sebou vezmu na jeden ze zážitků, na který jen tak nezapomenu. Pro každého milovníka módy je muzeum YSL must-see zastávka v Paříži!

Bonjour Paris! Jak to momentálně vypadá v Paříži?

@annajermanov

Kdo byl Yves Saint Laurent?

Yves Saint Laurent byl francouzský milovník módy, umění, zábavy a taky Marrákéše (města v Maroku, kde je jeho druhé muzeum). Narodil se v roce 1936 a zemřel v roce 2008. Je zakladatelem high-end luxury značky, kterou dnes znáš pod názvem Saint Laurent. Ta funguje už od začátku 60. let díky jeho originálním nápadům a kreativitě, kterou prvotně nabral v oděvním domě Dior nebo právě v marockém městě, které si zamiloval!

Z Maroka bral spoustu inspirace pro své další Haute Couture kolekce a nejenom ty! V průběhu let byla Afrika velkým zdrojem inspirace a součástí mnoha kousků, které návrhář ušil.

Proč zrovna sem?

Každý návštěvník Yves Saint Laurent muzea nahlédne do příběhu proslulého návrháře, uvidí velkolepé kolekce na vlastní oči a především taky zjistí, že móda není jen o oblečení, které nosíme. Dříve nebylo tolik dostupných materiálů a možností, jak tvořit oblečení. Nicméně talentovaní designéři si vždy našli cestu a Yves byl jedním z nich.

V muzeu najdeš jeho nejslavnější kolekce, které jsou tak nadčasové, že by si je člověk oblékl i dnes!

Pokud jsi student pod 26 let, budeš mít na vstup slevu. Na návštěvu si vyhraď tak hodinu, jelikož máš v muzeu i menší „kino“, kde uvidíš krátký příběh právě o Yvesovi a jeho návrhářských etapách.

Enjoy!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.