Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bonjour Paris! Kouzelné Versailles, které musíš alespoň jednou za život vidět!

Deník z města lásky plný studentského života, místních radostí, fuckupů, croissantů a dalších gastro skvostů nebo pařížských tipů a rad! Enjoy <3

Tentokrát tě zdravím trošičku jinak, a to z Versailles!

Bonjour Paris! Jak to momentálně vypadá v Paříži?

@annajermanov

Podívala jsem se za hranice Paříže a vydala se do Versailles – snad nejslavnějšího zámku ve Francii. Byl vybudovaný během 17. století otcem Ludvíka XIV. jako lovecký hrádek, ale samotný Ludvík si místo tak zamiloval, že sem přemístil celou pařížskou smetánku a hlavně královský dvůr! Ludvík XIV. se bohatsví sídla nebál ukazovat, například celá jeho ložnice byla ze zlata.

Co je ve Versailles tak zajímavého?

Versailles ale není jen klasická „nudná“ památka, kterou si projdeš, budeš dělat, že tě zajímá, ale nijak tě to osobně neobohatí. Naopak! Zámek v sobě skrývá krásnou historii, kulturního ducha, ale i spoustu hezkých míst, kde si můžeš jen tak odpočinout. Pokud jsi milovník hradů a zámků jako já, budeš to prožívat ještě dvakrát tolik.

Pokud tě nenadchne samotný zámek, určitě se ti budou líbit rozlehlé zahrady, kde si budeš připadat jako Marie Antoinetta. Při krásném počasí si tam odpočineš, navíc na spoustě míst hraje i hudba a zen doplní i vodní plochy. Takže ideální místo na pořádný piknik a koukání do přírody.

Ve Francii už stávkují i popeláři, Paříž je plná odpadků a krys

@eevelka

A pokud tě neosloví ani to, tak se tam alespoň dobře najíš! V zámku najdeš několik famous spotů, které jsou i v Paříži – třeba Ladurée, kde mají nejlepší makronky, nebo Angelinu, kam se chodí na horkou čokoládu (v Paříži na místo v této restauraci můžeš čekat i pár hodin). Pak tu je i klasická kavárna nebo restaurace, kde mají bagety a další francouzské pochoutky.

Jak se na místo dostat a jak to funguje se vstupem?

Versailles je z Paříže asi 35 minut vlakem, takže pokud budeš někdy ve francouzské metropoli, zámek je povinná zastávka. Vlaky jezdí z rozdílných nadraží s odstupem zhruba 15 až 20 minut.

Pokud jsi student pod 26 let, vstup máš zdarma, takže to je další důvod, proč vyrazit! Stačí jen předložit u vstupu občanku a je to. Vstupenky doporučuji koupit předem přes internet, ať nemusíš stát tu dlouhou frontu u pokladen (někdy je i možnost, že bude vyprodáno).

Více už ti prozrazovat nebudu, jelikož to musíš prožít sám/a, ale připrav se na krásnou dávku historie, architektury a luxusu!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.