Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bonjour Paris! Den v Disneylandu

Deník z města lásky plný studentského života, místních radostí, módy, fuckupů, croissantů a dalších gastro skvostů nebo pařížských tipů a rad. Enjoy!

Bonjour!

Dneska tě vezmu na velmi speciální místo – do francouzského Disneylandu!

Bonjour Paris! Nezapomenutelný zážitek v muzeu YSL

by @annajermanov

Jak to v Disneylandu funguje a co tam najdeš?

Disneyland je místo pro každého milovníka zábavy. Připrav se na to, že až projdeš vstupní bránou, nebudeš vědět, kam jít dříve! Areál je obří, a i když budeš mít vyhrazený celý den, nebudeš všechno ani stíhat.

Disneyland má v sobě další dva parky – jeden je čistě Disneyland a další je Walt Disney Studios. Oba mají spoustu atrakcí, Walt Disney Studios je pro starší, kde najdeš ty nejšílenější z nich, a Disneyland je klasický park, který vidíš na fotkách na Instagramu. Tam je i famous Disney palác!

Nejlepší atrakce? Určitě mezi ně musím zařadit Avengers horskou dráhu, která jede 100 km/h. Pak Padací výtah aka The Hollywood Tower, kde zažiješ, jaké to je padat volným pádem ve výtahu. V Disneyland parku je skvělý Indiana Jones nebo Piráti z Karibiku.

Bonjour Paris! Kam v Paříži na jídlo a pití?

by @annajermanov

Co před návštěvou vědět?

Na místo se dostaneš buď vlastním autem, nebo Boltem a cesta bude trvat 40 minuž až hodinu a půl podle dopravy. Městskou hromadnou dopravou se do Disneylandu dostaneš pomocí vlaku, který jede cca hodinu. Vysedneš ale přímo na místě.

Předtím, než se do Disney světa vydáš, ti doporučím koupit si lístky předem. Na místě sice k dostání jsou, ale jsou šíleně drahé. Vstupenku můžeš mít buď do jednoho ze dvou parků, nebo do obou. Ceny se pohybují od 60 € až do cca 250 € za osobu, pokud chceš mít i fast-pass.

Připrav se, že kreditku budeš používat i v parku, pokud si budeš chtít koupit něco k jídlu nebo pití. Za vodu dáš tak 4 € a jídlo ve stáncích stojí od 5–30 €.

A co se týče lidí, těch je tam vždycky hodně. Doporučuji nechodit o víkendu, jelikož pak můžeš na atrakce čekat i přes hodinu. My tam byli v týdnu, lidí bylo méně, a i tak jsme někde čekali. Hodně záleží i na atrakci.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.