Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bledá a její UFC premiéra. Ve Vegas se utká se čtyři roky neporaženou Brazilkou

Česká MMA zápasnice Tereza Bledá poprvé vstoupí mezi světovou elitu smíšených bojových umění. Její debut se uskuteční již 19. listopadu. V hale APEX v Las Vegas bude její soupeřkou Brazilka Natalia Silva.

Bude tomu více než měsíc, co se dvacetiletá šampionka OKTAGONu Tereza Bledá pochlubila na svém Instagramu podepsaným kontraktem s nejprestižnější MMA organizací světa. Cesta ke smlouvě s UFC však nebyla jednoduchá. Ačkoliv Bledá dominantně zvítězila v rámci Dana White's Contender Series, prezident UFC nebyl z jejího výkonu nadšený a byl přesvědčen, že nadějná česká bojovnice zkrátka potřebuje více času, než vstoupí mezi vyvolené.

Více o souboji zde:

Sen o UFC se rozplynul. Tereza Bledá dominatně zvítězila, k získání smlouvy to však nestačilo

by @davidvachalec

Její výhra nad neporaženou Brazilkou Maiou však Bledou výrazně posunula ve světovém žebříčku a momentálně drží 28. místo v ženské muší váze, což byl nejspíše jeden z důvodů, proč nabídka z UFC nakonec přistála na stole.

Nyní klepe na dveře její první souboj na poli těch nejlepších. Již 19. listopadu se v hale APEX v Las Vegas utká tváří v tvář se svou soupeřkou Natalií Silvou. Pětadvacetiletá držitelka fialového pásu v brazilském jiu-jitsu na rozdíl od Bledé nebude vstupovat do UFC klece poprvé. Letos v červnu si v Texasu připsala na konto první bodovou výhru v této organizaci. Silva neokusila hořkost porážky téměř pět let, proti Bledé vkročí do OKTAGONu na vlně sedmi výher v řadě. Z třinácti získaných vítězství ukončila deset před limitem a byla za svou kariéru poražena celkem pětkrát. Tento souboj dává statisticky smysl, jelikož se Brazilka nachází na světovém žebříčku jedno místo pod Bledou.

Duel Silva vs. Bledá je prvním zápasem na kartě celého turnaje UFC FIGHT NIGHT: Lewis vs. Spivac. Česká bojovnice do svého debutového zápasu vstupuje jako outsider s momentálním kurzem 2.27, což je pravděpodobně největší kurz, co byl kdy na Bledou u českých sázkových kanceláří vypsán.

Tereza Bledá je po Lucii Pudilové teprve druhou českou ženou a zároveň jednou z nejmladší žen na světě, která se v UFC představila. Nadále v organizaci působí další dva Češi, šampion polotěžké váhy Jiří Procházka a zápasník muší váhy David Dvořák.

FOMO TIP: Turnaj UFC FIGHT NIGHT: Lewis vs. Spivac můžeš sledovat s českým komentářem v sobotu 19. listopadu od 10:00 hodin na stanici Premier Sport.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.