Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Sen o UFC se rozplynul. Tereza Bledá dominatně zvítězila, k získání smlouvy to však nestačilo

Šampionka OKTAGONu Tereza Bledá zvítězila v rámci show Dana White's Contender Series. V Las Vegas porazila na body Nayaru Maia z Brazílie. I přes dominantní výkon však prezidenta UFC nepřesvědčila o svých kvalitách a kontrakt s nejprestižnější organizací světa nedostane.

Dvacetiletá Tereza Bledá byla v souboji v rámci Dana White´s Contender Series velmi dominantní, i přesto pro ni zůstavájí brány do UFC prozatím zavřené.

Brazilská soupeřka Nayara Maia byla od zaznění prvního gongu velmi agresivní. Bledá dlouho neváhala a rozhodla se přenést zápas na zem, kde se cítila méně ohrožená. Za nedlouho se propracovala do vrchní pozice, ze které první kolo bodově připsala na svou stranu. Brazilka hrozila škrcením i nasazením páky, které si ale česká bojovnice bez problémů pohlídala.

V počátku druhého kola vyslala Bledá několik dobře mířených úderů, po kterých se tentokrát Maia rozhodla strhnout zápas k zemi. Díky mnohonásobně většímu počtu trefených ran kolo opět získala Bledá.

UFC komentátor Daniel Cormier v polovině záverečného kola řekl, že je Bledá jasně lepší a vítězství je téměř jisté, ale na získání kontraktu s organizací to stačit nebude, bylo nutné zvýšit tempo.

Chvíli poté se Bledé málem podařilo soupeřku ukončit, když Maiu trefila tvrdým kolenem do břicha. Brazilka ale nakonec těsně unikla ukončení před limitem, a Bledá tedy dominantně zvítězila dle konečného výroku rozhodčí 30 : 26 na body.

Věděla jsem, že bude na zemi dobrá, ale i tak jsem čekala, že budu měnit pozice snadněji. Bylo opravdu těžké se dostat do mountu nebo do zad. Jsem zklamaná... Doufám, že si Dana můj zápas užil, i kdyby jen trochu. Jen chci říct… jsem vaše nová generace. Je mi 20 let a věřím, že budu příští hvězdou v muší váze. Doufám, že dostanu smlouvu.
Tereza Bledá

Prezident UFC Dana White měl však na celkový dojem ze zápasu jiný názor. V závěru reality show upřímně zdůvodnil, proč se rozhodl Bledou nepřijmout do nejprestižnější organizace světa.

Začneme s Bledou. Slyšel jsem hodně o jejím postoji, ale bohužel jsem z něho viděl jen velice málo, protože zápas probíhal v klinči a nebo na na zemi. Do duelu vstupovala jako favorit 6 ku 1, ale nemyslím si, že tak zápasila. Připisuji to nervům, je to mladá bojovnice, je jí 20 let a má ještě spoustu času. Myslím, že potřebuje více zkušeností.
Dana White

Brány do UFC tak prozatím zůstávají zavřené. Bledé se možný nástup mezi elitu vzdálil a její sen o nejmladší šampionce v nejprestižnejší organizaci světa se pravděpodobně nesplní. Nejspíš ji znovu uvidíme v OKTAGONu, kde je šampionkou muší váhy. 

V UFC tak nadále působí pouze tři Češi – šampion polotěžké váhy Jiří Procházka, zápasník muší váhy David Dvořák a znovupříchozí Lucie Pudilová.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.