Benedict bude randit s ženou, přestože je jeho postava bisexuální. Proč to fans Bridgertonu štve a proč to není správně?
Fans seriálu Bridgerton i původních knížek horlivě spekulovali o tom, které postavy budou LGBTQ+ v netflixovské adaptaci. Seriál zřejmě pozměnil love story Francescy, kterou čeká v budoucnu romance se ženou, ale celé 3 série také naznačoval Benedictovu bisexualitu. Více o reakcích na LGBTQ+ postavy v Bridgertonu jsme psali v článku v červenci.Nyní je ale reakce na novinky o 4. sérii trošku opačná.
Přes léto bylo oznámeno, že čtvrtá série bude zaměřena na postavu Benedicta Bridgertona a později i to, že jeho love interest Sophie si zahraje korejsko-australská herečka Yerin Ha. Ta je první hlavní herečkou seriálu východo-asijského původu.
Stejně jako někteří fanoušci a fanynky nebyli spokojení s tím, že Francesca je lesba a ne straight jako v knížkách, se však nyní někteří naštvali na tyto casting news. Dlouho se diskutovalo o tom, jestli se s Benedictovou postavou tvůrci a tvůrkyně nedopouští queerbaitingu. Pokud tento termín neznáš, tak je to marketingová technika filmů, seriálu a knih, při které se naznačuje, že jsou nějaké postavy LGBTQ+, aby přilákali LGBTQ+ diváky*divačky, ale nikdy to explicitně neřeknou / neukáží.
Někteří tak ihned přispěchali s tvrzením, že vymazání Benedictovy bisexuality je takzvané bi-erasure (tendence ignorovat nebo vytlačovat bisexuální jedince). Ale podle mnohých je opak pravdou a fakt, že Benedict skončí ve vztahu s ženou nijak nepodrývá jeho bisexualitu.
Podle odhadů přes 80 % bisexuálů a bisexuálek končí ve vztazích s opačným pohlaví, to ale neznamená, že nejsou bisexuální. Jejich identita také bývá nejčastěji podrývána, a to jak heterosexuálními, tak queer lidmi. Podle studie z USA přitom lidé s bisexuální orientací tvoří přes 50 % všech, kteří se řadí k LGBTQ+ lidem. A problém s bi-erasure je primárně u mužů, kteří nejméně pravděpodobně přijdou s coming outem ohledně své orientace, ve srovnání je to 33 % pro ženy vs. 12 % pro muže.