Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Beauty 101: vše, co potřebuješ vědět o obočí

Obočí dělá obličej, pojďme se tedy podívat, jak na něj! V dnešním článku probereme tvar, péči o něj i produkty, které jsou fajn a doporučuje je make up artistka Ester Tesaříková.

Minule jsme se bavily o štětcích, dneska se pojďme zaměřit na obočí. To je totiž za mě jedna z nejdůležitějších věcí, co se make-upu týče. Na správném obočí se odráží celý tvůj look i vzhled obličeje!

TVAR

Nevymýšlej si nové tvary, ale drž se toho, jak tvoje obočí vypadá od přírody. Jestli i tak tápeš, doporučuji si tužkou vyznačit, kde začíná, kde má vrchol a kde končí. Tyhle 3 tečky si propoj a tadá.

Začátek by měl být tam, kam ti bude směřovat tužka, když si ji dáš rovnoměrně s nosem.

Samozřejmě to ale neznamená, že ho nemůžeš zúžit/zkrátit. Každýmu sluší něco jiného, takže je klidně možný, že teď nosíš obočí široké, husté a přitom by se na tebe víc hodilo úzké. Stejně tak funguje na takový “face lift” mít obočí trošku kratší, více to otevře obličej.

S trháním/holením obočí ale opatrně, ne vždycky ti to doroste zpátky.

Pomoct ti můžou specialisté v kosmetických salónech nebo make up artisti na pobočkách Douglas a Sephora. Je to ideální řešení, když si fakt nevíš rady nebo se na obočí bojíš sáhnout.

PRODUKTY A ÚPRAVA

Tady záleží, co preferuješ. Raději přirozenost nebo pořádně výrazné obočí? Vyčesané nebo uhlazené? Vyzkoušej si v čem se cítíš nejlíp a také je důležité vědět, jestli se na tebe hodí spíše studené odstíny či ty teplé. Za mě je super Got2b gel na vlasy pro vyčesané obočí a chloupky doplňuji micro precise tužkou od Essence. Jsou to levný produkty a za mě 10/10! Boží věci na obočí ma i NYX, Benefit, Anastasia Beverly Hills.

Na produkty jsem se zeptala i make-up artistky Ester Tesaříkové, která mi doporučila tuhle svatou trojici:

  1. Anastasia Beverly Hills Brow Freeze vosk na úpravu obočí
  2. Benefit Brow Microfilling Pen
  3. Mádara grow & fix tónovaný gel na obočí

DOMÁCÍ PÉČE

Já jsem zvyklá si už několik let obočí barvit doma sama. Jsem zrzka, takže ho od přírody mám hodně světlé, a chodit takhle často na kosmetiku se mi moc nechtělo. Používám barvu a kysličník od značky RefectoCil a můžu ti to jen doporučit!

Obočí jako ze salonu: Jak na barvení a úpravu obočí doma

@luciezicklerova

Doma jde kromě barvení zvládnout i laminace! Bohužel jsem to ještě ale nezkoušela.

Let them grow - séra

Mimo úpravu můžeš o své obočí doma pečovat i hloubkově, aby ti hezky rostlo. Ověřená jsou séra od Nanobrow, Olaplex, Grande Cosmetics nebo The Ordinary. Používávat můžeš ale i rozmarýnový nebo ricinový olej.