Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Obočí jako ze salonu: Jak na barvení a úpravu obočí doma

Je super nechat si upravit občí v salónu od profesionála, ale to samé zvládneš doma a mnohem levněji.

Celý život mám docela struggle s obočím a nikdy jsem s ním nebyla moc spokojená. Přehnané trhání, neustálé malování, které ale nikdy za moc nestálo (místo obočí dvě tlusté čáry) a tak dále. Rozhodla jsem se, že to nikam nevede, a začala se učit, jak svoje obočí upravit pořádně.

Barvení a celkově úprava obočí doma není drahá ani náročná záležitost. Ze začátku to bude chtít trochu snahy, ale nemusíš se ničeho bát, naučíš se to velmi rychle. Ušetří ti to hlavně čas a pěněženku, samotný proces zabere kolem patnácti minut.

Co všechno potřebuješ ?

  • Barva v preferovaném odstínu
  • Aktivátor barvy
  • Skleněná/porcelánová miska
  • Štetec

Mezi moje oblíbené značky patří rozhodně RefectoCil a všechny jejich produkty.

RefectoCil barva

211,-

RefectoCil aktivátor

227,-

Štětec na obočí

160,-

Postup

Postup je vždy stejný, jen množství barvy a aktivátoru se může lišit dle značky, takže si nikdy nezapomeň přečíst návod!

  1. Nejdříve si uprav obočí dle svých představ, vytrhej a zastřihni ho, pokud je potřeba. Já jsem se ze začátku musela především naučit obočí vytvarovat.

  2. Po úpravě si připrav barvu podle návodu a poté ji nanes na obočí. Barvu můžeš nechat působit kolem 5–15 minut, platí pravidlo, že čím déle barvu na obočí necháš, tím bude tmavší. Dej si taky pozor, aby se ti barva nedostala mimo obočí. Z kůže smýt jde, ale není to nejjednodušší.
  3. Barvu nejlépe odstraníš micelární vodou, poté můžeš ještě použít třeba gel na odlíčení. Zaleží na preferenci, občas postačí i obyčejné mýdlo, pokud nevadí tvé pleti.
  4. Na závěr bych ti doporučila nanést třeba ricinový olej, který pomáhá i s růstem a výživou

Tip : Na fixaci obočí je úplně nejlepší použít gel na vlasy, nejlépe číslo 5 nebo 6, vydrží ti tak celý den a je to levná alternativa – I swear by it.