Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Backrooms part 2: Úrovně a entity

Vítej u druhého dílu o backrooms. Společně se podíváme na jejich úrovně a entity, které je obývají.

Warning: Rozhodně ti nedoporučujeme, abys do backrooms chodil/a. Můžeš se v nich snadno ztratit a už se nedostaneš ven.

Utekl ti první díl?

Backrooms: Co to je a kde se vzaly?

by @lucinka_zicklerova

Máme tady druhou část článku o backrooms. Jak jsem slibovala, podíváme se více do hloubky na no-clipping, entity a jednotlivé úrovně.

No-clipping

No-clipping je herní pojem, který je důležitý znát pro pochopení vstupu do backrooms. Jedná se o možnost procházení skrze stěny a věci.

Díky tomu se dá dostat do backrooms (v podstatě se tam propadneš). Nejedná se o žádný osvědčený postup, ale je nejznámější. Neexistují žádná pravidla nebo okolnosti, které by na to měly nějaký vliv. Jediná situace, kdy máš větší šanci se do backrooms dostat, je, pokud se nacházíš v liminálních prostorech. Co to přesně znamená, jsme si vysvětlili v minulém dílu.

Další známá cesta do backrooms je skrze lucidní snění.

Úrovně

Teď už víš, jak se do backrooms teoreticky dostat, ale co se tam vlastně dá najít? Víme, že je to nekonečná změť místností a prostorů, které se nachází mimo naši realitu. Součástí jsou i úrovně, o kterých jsou různé teorie, včetně toho, jak vypadají a co se v nich nachází.

Jelikož se jedná o creepypastu, neexistuje daná definice, pořád se objevují nové teorie a prostory. Jedna z nich dokonce nepřipouští jiný level než level 0, tedy prázdnou kancelářskou místnost, kterou jsme si ukázali v minulém článku.

Počet levelů je ale teoreticky nekonečný. Rozdělují se do tří kategorií:

  • Normální levely (i když tam není nic normálního)
  • Sublevely (nachází se mezi hlavními úrovněmi)
  • Tajné levely (nemají číslo a nedají se lokalizovat v rámci ostatních levelů)

Levely si mohou být podobné, ale taky můžou být úplně odlišné. Přecházet mezi nimi můžeš pomocí no-clippingu, ale i blouděním, dokud nenajdeš dveře, díru nebo nějaký jiný přechod. Pokud by ses chtěl/a podívat na určité levely trošku blíže, mrkni na videa:

Některé úrovně v sobě nemají žádné nebezpečí, ale některé jsou ho plné. O tom to trošku je – nikdy nevíš, co najdeš a do jaké další místnosti se dostaneš. Doslova musíš bloudit, hledat východy a přechody, čeká tě prostě nekonečné vandrovaní, během kterého můžeš potkat i různé entity.

Entity

Entity jsou bytosti, které se nachází v backrooms. Nikdo neví, jak se tam dostaly. Můžou tam být už od začátku nebo mohli přijít prostřednictvím no-clippingu jako ostatní. Entity mohou být buď navázané na jeden určitý level, nebo se mohou volně pohybovat. Nedá se o nich přesně říct, co vlastně jsou zač. Existuje ale mnoho teorií, které jejich existenci vysvětlují, jako například, že se jedná o další hráče, kteří jsou tam už dlouhou dobu.

Většinou se jedná o různé humanoidní příšerky, které tě budou po úrovních prohánět.