Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Ať si každej dělá, co chce. Nový dokument sleduje soukromí Jakuba Stracha alias NobodyListen a zkoumá současnou generaci

Hudba, DJs, party, rave, Addict. To vše spojuje jméno Jakub Strach alias NobodyListen. Celovečerní časosběrný dokument s názvem Generace A: Ať si každej dělá, co chce režiséra Kryštofa Zvolánka v období mezi lety 2019 a 2022 sleduje Nobodyho život a proniká do psychologie současné mladé generace.

Jakub Strach, vystupující pod pseudonymem NobodyListen, se DJingem začal zabývat ve svých 14 letech. Ve 22 se stal tváří Addictu, současně nejprestižnější české ravové show. V roce 2018, když mu bylo 24 let, s Addictem jako první v České republice vyprodal sportovní halu. Na show, kterou zahajoval svým setem a kde se aktivně podílí i na organizaci, přišlo 3,5 tisíce lidí.

Společně s týmem se mu podařilo stvořit fenomén, který hýbe mladou generací a který se v budoucnu s ohledem zpět bezpochyby zapíše do historie české hudební scény.

NobodyListen, PTK a Yzomandias ovládli kolonádu. Jak to vypadalo na karlovarském Addictu?

by @heyfomo.cz

V cestě za dalším milníkem mu stojí nejen tvrdá práce hudebníka, organizátora a promotéra, ale především krutý souboj se svou vlastní minulostí. Jakub prožil před několika lety drsnou havárii, kdy ve vysoké rychlosti spadl čelistí na patník. Následky? Přišel o několik zubů, jeho čelist se posunula a byla svázána několika železy. Aby se mu alespoň částečně navrátila její funkčnost, musel podstoupit těžkou operaci, za ta léta již několikátou, v celkové narkóze.

Intimní výpověď, ve které filmový štáb zachycuje přípravu na operaci i hudebníkovu několikaměsíční rekonvalescenci, kvůli které dočasně opouští své místo ve veřejném prostoru, není jen o příběhu Nobodyho. Je také o životě jeho přátel, spolupracovníků a fanoušků, dohromady tvořících silnou komunitu. Jakub ve svém životě prostupuje do oblastí hudby i módy, potkává se s předními jmény české umělecké scény a sám je jejím ukázkovým zástupcem. Dokument je nejen portrétem Jakuba Stracha, ale i silným otiskem, popisujícím dobu ovlivněnou sociálními sítěmi, komercí, současnými závislostmi a celkovým životním stylem.

RapStory: Vychází první dokument o českým rapu

by @kulhak_

Režisér Kryštof Zvolánek, pro kterého se snímek stává jeho celovečerním debutem, jej komentuje takto:

Jakuba Stracha jsem potkal v 1. ročníku na FAMU a jako začínající dokumentarista jsem viděl příležitost nahlédnout do mnohovrstevnatosti světa DJingu, rapu a elektronické hudby skrze postavu vnímavého a citlivého protagonisty. Film se nesnaží zjednodušovat spletitost bytí, není živen předsudky a filmovým kalkulem, naopak se snaží rozdíly mezi rapovou a dokumentární bublinou mazat a nechat na diváka působit mozaikou situačně pojatých momentů, které jsem nakonec točil tři roky.

Dokument Generace A: Ať si každej dělá, co chce spatří světlo světa na jihlavském festivalu na konci října. Na exkluzivní VIP předpremiéry po českých a moravských městech, které proběhnou v průběhu listopadu 2022 za účasti filmové delegace i Jakuba Stracha, můžeš už nyní kupovat vstupenky v síti GoOut.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.