Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

And Just Like That: Podzimní New York a jak se vypořádat s FOMO v zahraničí?

Self-care procházky v Soho, kávová randíčka a pocit, že ti uniká něco, co zažívají ostatní. Dnešní povídaní zahrnuje špetku od všeho, pozitivního i negativního! So enjoy <3

Hey, New Yorkers! Začneme pozitivně a nejprve probereme, jak moje poslední týdny vypadají.

And Just Like That: (Ne)hezká realita New Yorku

by @annajermanov

Podzimní romantic mood

Možná teď budu znít jako hopeless romantic, ale New York je v těhle měsících opravdu krásný. V Česku jsem zcela upřímně podzim nesnášela! Přišel mi smutný, depresivní a studený, plný děštivých dnů a blbé nálady. Když to ale porovnám s New Yorkem, zjišťuji, že počasí opravdu ovlivňuje naprosto všechno!

Když je teplo, slunečno a neprší, člověk má stokrát lepší náladu, a tudíž i den! A tady v NY jsme sice zatím měli pár nehezkých dní, zbytek byl ale krásný a slunečný! Takže se tu můj život vlastně točí kolem krásných podzimních procházek, romantických coffee-dates, které mám sama se sebou, a knižních momentů v parku.

FOMO :(

Fear of missing out neboli strach, že něco zmeškáme nebo propásneme. Ale co? To, co dělají ostatní. Ať už lidi na sociálních sítích, nebo tví kamarádi. Je to strach, že všichni tví známí dělají něco úžasného bez tebe a ty to extrémně propásneš.

Každý se takhle někdy cítíme, já sama při cestování tenhle pocit někdy zažívám. Bohužel přichází i s osamělostí a pocitem toho, že nechápeš, proč ti na tom tolik záleží.

Pokud někdy vycestuješ daleko a budeš tam sám/sama, tenhle pocit bude možná o to horší. Je ale důležité v takových situacích zachovat chladnou hlavu a opravdu MYSLET NA SEBE! Uvědomit si, že praví kámoši tě nikdy nepostaví na jinou kolej a nezapomenou na tebe. Pokud tě to ale hodně trápí, je fajn si o tom s někým promluvit. Zažít to totiž může opravdu každý.

A jak FOMO překonat?

Zkus se soustředit sám/sama na sebe! Začni dělat aktivity, které udělají radost tobě! Najdi si čas, který věnuješ sobě, a ne přemýšlení nad tím, co dělají ostatní.

..or buy yourself a romantic book, candle and feel like you are in a f****** movie!

Já osobně doporučuji knížku It ends with us od Collen Hoover. Taková romantická, holčičí klasika (teď už vyšel i druhý díl, který jsem začala číst)! K tomu si zapal svíčku, udělej si čaj, kakao nebo svařák, dej si režim NERUŠIT a už se jen soustřeď na svůj nový energy recharging.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.