Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

And Just Like That: NHL a NBA zápasy, hip hop na ulicích a Coca-Cola se zmrzlinou!

Tento týden byl akční! NBA a NHL zápas, klasický jazzový koncert, hip hop přímo na Times Square a americké food coma, ze kterého se budu dostávat ještě dlouho!

Hey, New Yorkers!

How are you? Já osobně jsem v posledních dnech zase ožila! Po takové menší odmlce jsem vytěsnila všechny ty malichernosti, které mi na tomhle městě vadí, a začala si zase užívat NY naplno!

And Just Like That: Hello, Boston! 👋🏼

by @annajermanov

The real americký hokej

Zastávka číslo jedna byl zápas NHL. Ceny lístků se tady pohybují cca od 700 korun až po 40 000 tisíc a výš, takže to není jako u nás v Česku. Navíc si tady připlatíš i za místa, dole u ledové plochy sedí jen velcí nadšenci a předplatitelé.

Hokejová úroveň se samozřejmě nedá moc porovnávat s tou naší českou, nicméně když vezmu v potaz celkový zážitek, Česko se má dobře! Máme kotel, super atmosféru a žije to, zatímco tady? Vůbec! Neexistuje kotel, fanoušci párkrát tlesknou, jsou happy, když je gól, ale tím to i končí. Navíc se tu neodehrávají ani žádné fanouškovské hroty, protože Amerika je obří, takže by museli lítat z jednoho státu do druhého, což je samozřejmě dost nákladné, takže tu hráči na venkovních zápasech podporu postrádají.

Ještě jedna taková poznámka, Američani, jakožto národ milovníků junk food, mají na jakékoliv sportovní akci vymazlené stánky s jídlem, tím myslím všechno od hranolek, hotdogů přes pizzu až po burgery nebo špagety. Prostě všechno, na co si vzpomeneš.

NBA – Brooklyn Nets vs. Atlanta Hawks

Můj další sportovní zážitek je z basketbalového zápasu v Brooklynu. A povím ti, byl to ten nejlepší zážitek! V Brooklynu hrají jedny z největších basketbalových legend, Durant, Irving a podobně. Za Atlantu hrál (bohužel jen z lavičky) Vít Krejčí, kterému je 22 let!

Jelikož nejsem nějaký velký basketbalový fanatik, úplně velká očekávání jsem neměla, ale nakonec je všechno předčilo. V porovnání s hokejem – tady hala opravdu žila! Fandilo se, zpívalo se, pilo... Doprovodný program je taky top. O pauzách vystupují famous rappeři, taneční skupiny mají skvělá taneční vystoupení nebo top strop show předvede orchestr. Hrají tu i skvělou hudbu do pozadí, takže máš party i basket!

Kdybych to měla shrnout do jedné věty: Asi se ze mě brzy stane basketbalový nadšenec!

Hip hop na Times Square a jazz night

Sama tancuju, takže tohle mi přineslo kousek domova! Hip hop má své kořeny tady v NYC, přesněji v Bronxu, kde mezi sebou lidi battlovali na ulici. Tudíž být v kolébce toho, co vlastně doma dělám, je krásné, ale bohužel jsem tady toho moc neviděla. Nejprve jsem si myslela, že když přijedu, bude to jako ve filmech, kde budu každý den v metru vídat tanečníky, ale tak to není. Nakonec se mi to poštěstilo až po třech měsících, a to na Times Square. A bylo to boží. Hudba, atmosféra, rozsvícené mrakodrapy...

Ten večer jsme ale šli do jazzového klubu/restaurace. Jazzová kultura vznikla v New Orleans, ale v New Yorku se drží dost. Není divu! Je to totiž jako z filmu. Představ si, že přijdeš do klubu, kde ti nehrají novodobé beaty, ale poklidnou klasiku, sedíš a posloucháš, popíjíš víno, a k tomu máš ještě dobré jídlo! Ocitla jsem se na chvíli v totální pohádce.

Vyzkoušela jsem i americké klasiky!

To nejlepší na konec? Jídlo! Aby toho totiž nebylo málo, zkusila jsem i tu největší klasiku, chicken waffles alias vafle s kuřecími stripsy a javorovým sirupem. Zní to totálně crazy, já vím, ale na tomhle Američani ujíždí! Dávám tomu tak 6/10. Mám ráda kombinaci sladko-slaného, ale tohle nebylo úplně něco, co bych chtěla jíst každý den.

Druhá bláznivá kombinace je takzvaný ice cream float, což je Coca-Cola s vanilkovou zmrzlinou. Podává se ve staré klasické diner, kde dostaneš i old school bagels a pancakes. Téhle kreaci dávám tak 3/10. Moc mi to nejelo. 😄

O čem bys chtěl/a vědět víc? Dej mi vědět v diskuzi!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.