Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

And Just Like That: Hello, Boston! 👋🏼

Newyorský deníček tě dneska vezme za hranice New Yorku, a to do Bostonu! Udělaly jsme si totiž menší výlet, abychom viděly i něco jiného než tyčící se mrakodrapy a přeplněné ulice. V Bostonu se nám to rozhodně splnilo!

Hey, New Yorkers! Nebo spíš Bostoners?

Dneska se hlásím z klidného Bostonu. Musely jsme totiž na chvíli vypadnout z velkoměsta. Sice jsme dorazily do dalšího velkoměsta, ale do mnohem menšího, přesněji dvaapůlkrát menšího, než je NYC.

And Just Like That: Thanksgiving v USA!

by @annajermanov

Cesta do Bostonu

Přístavní město Boston leží ve státě Massachusetts, skoro 4 hodiny autem od New Yorku. My vyrazily autobusem, tím se to lehce prodlouží skoro na 5 hodin. Cesta nás stála 60 $ tam a nazpátek (v USA bohužel nejsou levné autobusy ani vlaky).

Vyjely jsme ráno v 7:00 hodin a v 11:30 hodin jsme dorazily celé vyklepané a naklepané do Bostonu. Silnice tu nejsou úplně fajn a řidiči FlixBusu se s tím moc neperou, takže speed limit neřeší, a rozhodně ani pohodlí pasažérů.

Co podniknout v Bostonu?

It's brunch time! Ráno jsme samozřejmě měly velkýho hladíka, takže hned po příjezdu jsme šly na brunch. Dostaly jsme hned několik doporučení a vyrazily do Café Bonjour, ale chybu neuděláš ani s North Street Grille, kde mají typickou americkou snídani s chicken wafles. Ano, opravdu tu dávají kuře na wafle spolu s javorovým sirupem. Vyzkoušely jsme klasiku benedikta, ale na americký způsob, a taky french toast.

Po snídani jsme se procházely po městě, které je mimochodem krásné! Oproti New Yorku je klidné a hlavně čisté! Lidé jsou tu extrémně milí a opravdu se zajímají o druhé, což v NYC úplně typické nebývá. Jen je tu pocitově větší zima. Zatímco u nás doma je 6 stupňů, tady stejnou teplotu pociťuješ, jako kdyby mrzlo.

Procházka centrem, kde bylo liduprázdno, nás dovedla do famous parku Boston Common, ve kterém jsme našly ten nejkouzelnější ice-skating ring , to jsme nemohly nechat jen tak! Brusle jsme si půjčily na místě a vstup nás stál 15 $. Bruslení pod širým nebem s hudbou a světýlky je top, fakt se cítíš jako ve vánočních romantických komediích. 😁 Celé jsme to zakončily horkou čokoškou.

Po procházce parkem jsme došly rovnou do zahrad, kde krásy pokračují. Na ně navazuje už takzvaná Newbury Street, která je sice plná obchodů, nicméně je i tak krásná. Tyčí se tam klasické cihlové domy, které jsou pro Boston typické.

Jelikož město leží v přístavu, je třeba navštívit i část města u vody. Tady je krásný sea port a taky mola, odkud jsou skvělé výhledy.

Cestou zpět na nádraží jsme si sedly na kávu do Tatte Bakery & Café, což byl top strop zážitek pro všechny kavárníky. Flat White byl výborný, což je na Ameriku výjimečné, a v nabídce měli spoustu koláčků a slaných dobrot, takže jsem byla v sedmém nebi.

Poslední zastávkou byla univerzita Harvard. Je to přesně ta famous Ivy League univerzita, kterou všichni známe z amerických filmů. Jen pro představu, školné na rok činí 1 milion a 300 tisíc korun. 😁🙃 Ale kampus, okolí a celé městečko stojí za návštěvu.

Návštěvu Bostonu bych shrnula do dvou slov – klidná Amerika! Pokud někdy navštívíš NYC, určitě si zajeď odpočinout do Bostonu. Pokud uvažuješ nad studiem v USA, Boston by byl za mě určitě go2! Ceny jsou lepší než v NYC, lidé pozitivnější, město čistější a mnohem více studentské.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.