Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

And Just Like That: Bye bye, New York!

Dávám sbohem New Yorku. Studovat tady byla velká jízda, a proto ti shrnu vše, co mám na srdci. A jedno velké ponaučení: Studium v zahraničí stojí za to!

Hey, New Yorkers!

Tentokrát naposledy. Jedna etapa mého života končí a psaní posledního deníčku mě trošku bere.

And Just Like That: Americké Vánoce!

by @annajermanov

Poslední týden v NYC

Poslední týden v New Yorku byl kouzelný, ale zároveň se nesl v duchu studijním, jelikož jsem měla zkouškové a konec semestru. I přesto jsem v posledních dnech zažila ten nejkrásnější New York v kruhu těch nejbližších, které jsem tam poznala, a na místech, o kterých jsem ještě pár hodin předtím netušila, že objevím.

Koncert Mariah Carey

V NYC se můžeš zničehonic objevit na místě, o kterém bys to nikdy nečekal/a, a já jsem se ocitla na koncertě Mariah Carey! Každoročně totiž pořádá vánoční koncerty, kde zpívá s kapelou, sborem a dalšími hosty. Pro Američany je Mariah spirit Vánoc.

Koncert se odehrával v Madison Square Garden, což je něco jako newyorská O2 arena, a byl zcela vyprodaný, jelikož si každý Američan chce na Vánoce zazpívat All I Want For Christmas Is You. Ke mně se dostaly lístky až na poslední chvíli za free, což bylo super, i tak mě ale Mariah na letošní Vánoce tolik nenaladila.

Mám video s G-Eazym!

Tenhle týden byl plný náhod. Zrovna tenhle zážitek začal nevinně. S kamarádkami jsme šly na pozdní oběd, ale nakonec se z toho vyklubala narozeninová oslava jiného kamaráda ve francouzské restauraci. Už od dvou odpoledne jsem pila espresso martini, a tak netrvalo dlouho, než se na stole začaly objevovat i panáky tequily. To pro mě byla smrt, protože jsem se ten den moc nenajedla.

A to nebylo všechno. V restauraci pak zatáhli závěsy a na stolech začaly tancovat burlesky. Řeknu ti, zážitek to byl neuvěřitelný. Netuším, u jakého stolu jsem se objevila, ale číšníci začali nosit humra, ústřice and all the fancy rich bitch stuff. Za hodinu už celá restaurace zpívala a tancovala na stolech, nikdy jsem takovou party upřímně neviděla. A to ještě nebylo ani pět hodin odpoledne.

Abych to zakončila – jakožto velký fashion enthusiast jsem si zamilovala saka číšníků, a jelikož už jsme všichni měli nějaký ten alkohol v krvi, jedno sako jsem si půjčila a samozřejmě musel následovat photoshoot. Ráno se silnou kocovinou a blackoutem (a to jsem domů přišla v 9) jsem si projížděla fotečky a videa z večera s mým úžasným sakem. A co nevidím? Prochází okolo mě G-Eazy! Like whaaaaat?

Co mi NYC dal?

Při psaní posledního „deníku“ jsem nechtěla být emotivní, ale přeci jenom – studium v New Yorku je etapa mého života, na kterou už nikdy nezapomenu. Myslím, že každý, kdo někam vyjede na delší dobu, může potvrdit, že vzpomínky má navždy.

Mně to dalo hrozně moc. Nové kamarády, krásné vzpomínky, ale i pláč a situace, které byly těžké, ale díky nim jsem vyrostla. Vše je o komfortní zóně, pokud se nebojíš z ní vystoupit a okusíš něco nového, může se to vyklubat i v něco, co bys nikdy nečekal/a.

New York pro mě byl ze začátku jen velká džungle, která byla špinavá, smradlavá a velmi drahá. Poté, co se člověk oťuká, naváže kontakty s lidmi a naladí se na život ve městě, se mu najednou začne otvírat spousta nových dveří.

Sbohem městu, které nikdy nespí, ještě určitě nedávám! Tohle je jen prozatímní ahoj, vidíme se brzy!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.