Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Adam Driver slaví kulatiny. Toto jsou jeho nejlepší filmy

Americký herec Adam Douglas Driver slaví čtyřicáté narozeniny. Představím ti jeho nejlepší filmy a také pár zajímavostí, které jsi o něm možná nevěděl*a.

Driver byl před filmovou kariérou mariňákem. Ve vlastní akademii ozbrojených sil poté založil vzdělávací program, který poskytuje lekce herectví zdarma dalším vojákům a jejich rodinám. Skromnost z něj čiší ze všech interviews a není tajemstvím, že preferuje koktejly před pivem.

Zdroj: Redbubble

Pravděpodobně ho znáš ze Star Wars (J. J. Abrams) jako Kylo Rena, ale sám začínal v divadle a častěji se objevuje v alternativnějších snímcích, jako je Marriage Story (Noah Baumbach), kde si zahrál divadelního režiséra, který si prochází rozvodem s divadelní herečkou, kterou úžasně ztvárnila Scarlett Johansson.

O filmu se dočteš víc v tomto článku

Kultovní indie filmy, co tě donutí přemýšlet nad životem

@vil.a

Další kinový biják, co ho proslavil, je Klan Gucci (Ridley Scott) po boku herečky a zpěvačky Lady Gaga. Její temperamentní výkon umocnil dynamiku jejich vztahu na plátně. Driver si tu zahrál samotného Maurizia Gucciho a poradil si i s italským přízvukem.

Výjimečnou roli záporáka zvládl ve středověkém snímku Poslední souboj , také od Scotta, která se liší od většiny jeho postav, které jsou spíše kladné a introvertní. Nejklidnějšího autobusáka a spisovatele si střihl v Patersonovi (Jim Jarmusch), neuvěřitelně melancholickém filmu o úplně obyčejném životě.

Jak jsi si všiml*a, Driver se nejčastěji objevuje v dramatech. Nejblíž komedii má v postapokalyptickém filmu White Noise z minulého roku, který zrežíroval opět Baumbach a ve kterém se objevila herečka a režisérka Greta Gerwig, coby jeho žena (ač je v reálném životě právě s Baumbachem). Novější je už jen sci-fi s názvem 65 , na které se teprve chystám.

A na co se můžeš těšit? Letos v prosinci se do kin dostane drama thriller Ferrari (Michael Mann), kde v roli postaršího muže Enza Ferrariho uvidíme Drivera poprvé s bílými vlasy – oproti jeho černému mikádu, kvůli němuž mnozí brojí za casting v roli mladého Snapea v potenciálním remaku Harryho Pottera.

Tak co si pustíš jako první?