Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Academy Museum Gala 2023: Hvězdný červený koberec a ocenění večera

Známé také jako druhé Met Gala, Academy Museum Gala letos oslavovalo filmové úspěchy a osobnosti, které ovlivňují kinematografii. Přehled oceněných i hvězdný červený koberec najdeš už nyní v článku.

Akce, které se přezdívá Met Gala of the West, slouží jako oslava filmových úspěchů a jako sbírka na vzdělávací iniciativy muzea Akademií filmových umění a věd a programy pro veřejnost. Mezi oceněnými jsou letos Meryl Streep, Michael B. Jordan, Sofia Coppola a Oprah Winfrey.

MET GALA 2023: Rekapitulace a velký přehled outfitů

by @martinastrel

Letošní ocenění

Meryl Streep obdržela cenu Icon Award, která se uděluje umělcům, jejichž kariéra měla významný globální kulturní dopad. Michael B. Jordan obdržel cenu Vantage Award, která se uděluje začínajícím umělcům nebo vědcům, kteří pomáhají utvářet obraz o moderní kinematografii.

Oprah Winfrey získala cenu Pillar Award, která oceňuje příkladné vedení a podporu muzea Akademie, a režisérka Sofia Coppola obdržela cenu Visionary Award, která se uděluje umělcům nebo vědcům, jejichž inovace posunuly filmové umění kupředu.

RED CARPET LOOKS

Hvězdné akce se letos zúčastnily herecké osobnosti jako Tom Blyth, Leonardo DiCaprio a Saoirse Ronan, ale i známé tváře Hollywoodu jako Kendall Jenner, Hailey Bieber a Dua Lipa.