Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Know your meme: Zapomeň na Johna Cenu a Bing Chilling, teď je na řadě Donghua Jinlong a jejich industry grade glycine

Wait, ty ještě nemáš svůj industrial grade glycine?

TikTok jednou za čas vyhrabe nevinné videjko a dělá z něj totální bizár, který se pak rozšíří po celém internetu, aniž by někdo pořádně věděl, o co vlastně jde. Poslední případ je čínská chemická firma Donghua Jinlong, která vyrábí různé druhy glycinu.

Jak to vlastně začalo?

U firmy samotné. Ta na svůj TikTok přidala nevinné propagační video, kde jenom představila sebe, co dělá a k čemu se jejich glycin používá.

Objevte v roce 2024 potravinářský glycin Donghua Jinlong. Vhodné jako zvýrazňovač chuti, sladidlo a výživový doplněk, který se také používá v nakládaných okurkách, sladkých omáčkách, sójové omáčce, octu a šťávách pro zlepšení chuti.
Donghua Jinlong

A meme is born

Netrvalo dlouho, než video našla ta správná část TikToku a trend se rozjel naplno. Ačkoliv se jedná o extrémně specifický meme, je vlastně úplně jednoduchý a lets be honest, tvoří ho především snowball efekt, který se zvětšuje s počtem lidí, kteří se na něm podílejí. Jeho šíření podporuje i řada uživatelů, kteří se snaží zjistit, o co vlastně jde. Za memem nestojí vůbec nic deep, jedná se spíš o fun aktivitu, které se lidi můžou účastnit.

Narozdíl od jiných memes je tenhle docela sweet a roztomilý. Vznikají videa, která firmu podporují a pevně stojí za jejich produktem - ať už se jedná o stand-upy, fake reklamy, rozebírání jejich dalších produktů (which also deserve more attention btw) nebo techno songy. Trend basically zdrodil glycine multiverse.

Co na to Donghua Jinlong?

They are confused. Thats all.

Zdroj: TikTok

Co vlastně glycin je?

Glycin je aminokyselina, kterou si naše tělo vytváří samo, ale přijímat ji můžeme i skrze jídlo - právě na to se zaměřuje naše milovaná čínská firma. Glycin se podílí na tvorbě proteinů a taky přenáší chemické signály do mozku. Některé studie naznačují, že je účinný v prevenci proti některým nemocem nebo rakovině a zlepšuje naši mozkovou aktivitu. Zkoumá se i jako potenciální léčba schizofrenie.

Zdroje: TikTok, The Verge, Daily Dot, webmd.com, ncbi.nlm.nih.gov

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.