Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jacquemus předvádí svou novou kolekci pod deštěm rafií

Simon Jacquemus, návrhář z Provence, představil novou kolekci na jaro a léto 2023. Jeho koncept byl stejně ohromující jako kolekce.

Rafiový déšť a spalující horko na přehlídce Jacquemus , která vzdala hold své historii. Simon Porte Jacquemus opět zabodoval. Tentokrát ovšem i šokoval svým načasováním. Rozhodl se udělat výjimku z posvátné pravidelnosti oficiálních módních kalendářů a uspořádal prezentaci své nejnovější kolekce jaro/léto 2023 několik dní před začátkem zimy a jen několik týdnů před pařížským týdnem pánské módy, který je naplánován na 17. ledna.

V Le Bourget, severně od Paříže, se konala nejnovější přehlídka s poetickým názvem Le Raphia (Rafie je rod palem). Kolem kruhového prostoru, který připomínal bílé slunce završené velkým poloprůhledným středovým závěsem, seděli hosté v jedné řadě, což zaručovalo optimální mediální pokrytí. Po celou dobu padala na hosty sprška rafií, která pokrývala molo. Modelky předstoupily v kouscích z rafie navržených ve spolupráci s Maison Lesage, mistrem módního řemesla.

Chtěl jsem mluvit o létě, o přehnaném létě, dokonce o příliš horkém létě s tímto deštěm rafií. Téměř těžké léto, ale vždy s nádechem melancholie. Kolekci jsem si představil jako šatník pro všechny ty dívky, které vídáte v Portofinu a na Capri.
Simon Porte Jacquemus

Co se týče pánské části, Simon posouvá šatník o úroveň výš. Prozkoumává nová území a zároveň připomíná historii své značky, která byla uvedena na trh v roce 2009. Cargo kalhoty jsou metalické a doplněné „zástěrkovou sukní“ připomínající řemeslníka uprostřed ruční práce ve stylu Le Meunier (podzim/zima 2018–2019). Džínový look získává na eleganci třásňovou taškou přetvořenou na „body bag“ z kolekce La Riviera (jaro/léto 2019) a klobouk z kolekce Les Santons de Provence (jaro/léto 2017) se proměnil ve verzi XXL a nosí se jako pánský batoh.

Chtěli jsme se pobavit vlastní značkou a vlastními kódy. Hodně jsme odkazovali na naši historii a pracovali jsme tak, jako by luxusní dům přepracoval své symbolické prvky. Skládačka inspirace, která dává život nové verzi muže Jacquemus, zároveň odvážnější a tvárnější.
Simon Porte Jacquemus

Co v nejbližší době plánuje značka Jacquemus?

@klara_polankova

Prezentované produkty jsou již k dispozici online prostřednictvím promyšlené strategie see now, buy now, kterou návrhář realizuje již několik sezón.

Chtěl jsem se pokusit o parádu před Vánoci. Rafiový sníh mi přišel před svátky takový poetický.
Simon Porte Jacquemus

To, že měla přehlídka velký úspěch, dokazuje i řada celebrit, jež se na show přišla podívat, včetně Pamely Anderson, Emmy Chamberlain, Christine Quinn, SCH, Manu Ríose a Tiny Kunakey v doprovodu Vincenta Cassela.

JACQUEMUS přehlídka na Havaji?

@klara_polankova