Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

7 Skin Method: Jak na nový korejský skincare trend?

Máme tu další populární skincare metodu, která vznikla před pár lety v Jižní Koreji. Nyní se z ní stává trend a mnozí skincare nadšenci a nadšenkyně si ji nemohou vynachválit. Pojďme se podívat, jak na ni.

Populární metoda se nazývá 7 Skin Method a jde v ní především o hydrataci, která je důležitá pro všechny typy pleti. Většina lidí s mastnější pletí může mít pocit, že hydrataci nepotřebuje, ale při diagnostice pleti zjišťují, že opak je pravdou. 

Technika 7 Skin spočívá v nanášení několika vrstev toneru či hydratačního séra na vyčištěnou pleť. Vrstvení se doporučuje opakovat třikrát až sedmkrát, ale záleží na tom, kolik je toho naše pleť schopná absorbovat. V začátcích se doporučují pouze tři vrstvy.

Jaký je postup?

Prvně je důležité pleť důkladně vyčistit. Po vyčištění nanášíme buď toner, nebo například květinovou vodu, velmi oblíbená je růžová voda. Tonikum by nemělo obsahovat alkohol ani silné kyseliny, jelikož by to mělo přesně opačný efekt. Toner musí být opravdu hydratační a lehký. Je lepší vrstvit texturu, která je tekutá, nikoli hustá jako například tonery využívající šnečí sliz, které jsou lepkavé a táhnou se. 

Někdo také během metody rád tonery střídá. Rozdělí si vrstvy, a tonika či essence vystřídají po pár vrstvách. Mezi vrstvami můžeš chvilku počkat, abys mohl*a sledovat, jak rychle tvoje pleť produkty vstřebává a kolik toho zvládne nasát, nikdy ale nečekej na úplné uschnutí.

V dalším kroku pokračuj s tvou klasickou rutinou. Séra můžeš přeskočit, důležitý je ale krém, který celou rutinu uzamkne. Pro extra péči můžeš do krému přidat pár kapek pečujícího oleje. 

Nyní máš jistotu, že pleti dopřáváš skvělý odpočinek a hydrataci. Pleť se pořádně vyživí a ráno vstaneš s krásným a hlavně hydratovaným obličejem.

Proč metodu vyzkoušet?

Metoda především pomáhá s udržením zdravé a silné kožní bariéry. Při dobré hydrataci pleť vypadá lépe a i se tak chová. Tuto metodu velmi doporučuji vyzkoušet a začít právě v podzimních dnech. Pleť si krásně připravíš na zimu a vyvaruješ se suchým místům na obličeji a praskání kůže kolem nosního a ústního okolí. 

Zimní skincare: Co se suchou pletí

by @vil.a

Skvělé produkty, které ti mohou dobře sloužit během této metody:

  • Květinová voda: heřmánková, levandulová, růžová
  • Beauty of Joseon: Ginseng essence water
  • Hej organic: Osvěžující pleťové tonikum s kaktusem
  • Isntree: Green tea toner
  • I'm From: Rice toner
  • Pyunkang Yul: Essence toner
  • COSRX: Propolis synergy toner