Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

5 knih, které by sis měla přečíst, pokud jsi „lost in your 20's“

Ten, kdo řekl, že období dvaceti je tím nejlepším v našem životě, asi zapomněl i na všechny ty nejistoty, nekonečné rozhodování a trápení, které s sebou tato životní kapitola přináší. Všechno není tak růžové, jak se na Instagramu zdá, a pokud se cítíš lost in your 20's, těchto 5 knížek ti pomůže tuhle životní kapitolu lépe pochopit a hlavně se z toho nezbláznit.

V období dvacetin hledáme sami sebe, práci která nás bude bavit, partnera, se kterým chceme sdílet život, i správný okruh přátel. Občas toho může být na jednoho člověka až moc a je normální, pokud se z toho někdy cítíš zklesle i ty. Jsme na tom všichni úplně stejně a nikdo z nás vlastně netuší, co dělá, i když se snažíme vypadat, že máme svoje shit together.

Knihy s postavami, které jsou v životě trochu ztracené

@martinastrel

Tato životní kapitola je nestálá, zmatená a zahrnuje spoustu fuck upů a selhání, které jsou ale nutné k tomu, aby jsme se posouvali dál. Zpětně se nad našimi problémy třeba budeme jednou smát, ale v daný moment to může být dilema, které nás nutí v noci místo spaní koukat do stropu.

Pokud hledáš nějakou comfort knížku, která ti pomůže všechny nástrahy, co s sebou tento věk přináší, zvládnout, těchto 5 knížek je přesně to, co musíš přidat na svůj book list.

Svoja

Ema je už dlouho inspirací pro spoustu žen hlavně díky tomu, že je SVÁ. Být samy sebou je něco, co v sobě často popíráme, protože se snažíme nevyčnívat z davu. Kniha je soubor článků, které po dobu 5ti let vycházely v časopise Vogue a zachycovaly Eminy životní ups & downs. Svoja je plná emocí, radostí a navíc je doplněna i krásnými grafickými prvky.

Svoja bola stvorená pre všetky bohyne na oslavu našej svojskosti a tlačí nás k tomu, aby sme sa nebáli byť samé sebou.
Ema Müller

Vztahy a mýty a Vztahy a pasti

Honza Vojtko je psychoterapeut a spisovatel. Jeho první kniha Vztahy a mýty je taková terapie do kapsy, kterou kdyby si přečetl úplně každý, tak by se možná ušetřilo pár zlomených srdíček. Jeho druhá Kniha Vztahy a pasti zase popisuje nástrahy, které si ve vztazích vytváříme třeba i my sami. A kdy jindy si přečíst víc o tom, jak vztahy fungují a jak by měly vypadat ty zdravé, než v období, kdy hledáme své životní partnery?

Přednášku od Jana Vojtky o vztazích si můžeš poslechnout i tady👇🏼

Everything I know about love

Rozchody, zlomená srdíčka, toxické přáteství a dospívání. To všechno, co s sebou twenties a přechod do „dospěláckého“ života přináší, popisuje autorka Dolly Alderton s humorem ve své knize. Vychází ze svého vlastního příběhu a dokazuje tím, že všichni jsme na tom opravdu stejně! Knížka je vtipná, smutná a naučná, přesně tak, jak období dvacetin.

101 esejů, které změní vaše myšlení

Jedná se o non-fikci, která dost možná změní tvůj pohled na svět. Dočteš se v ní, proč by se tvoje jednání nemělo řídit vášní, proč se nebránit negativnímu myšlení, nebo jak najít smysl i v rutinních situacích. Popisuje nastavení mysli, které je dobré si v tomto věku osvojit.

Nevědění

Jedná se o román, který je zároveň plný psychologických zamyšlení Milana Kundery. Často odpovídá na otázky, které si mladí lidé v průběhu svého života pokládají. Knížka se skvěle čte a věřím, že v ní najdeš třeba i odpovědi na nějaké své vlastní dilema. A pokud tě kniha zaujala, stačí sáhnout po dalším ze spousty skvělých románů, které Kundera napsal, jako je třeba Nesnesitelná lehkost bytí, Nesmrtelnost nebo Žert.

Právě v tom věku se člověk žení nebo vdává, má první dítě, volí si povolání. A pak jednoho dne ví a chápe spoustě věcí, ale je pozdě, neboť celý život se rozhodl v době, kdy nevěděl nic.
Milan Kundera, Nevědění

A protože hot girls don’t gatekeep, poděl se v komentářích o knížku, kterou by si ve svých 20's měly ostatní rozhodně přečíst! 💌