Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: @kolektorcafe

4 nejlepší studijní kavárny (PRAGUE EDITION)

Pokud splňuješ definici typického kavárenského povaleče, můžeme si plácnout. Osobně ráda spojuji příjemné s užitečným, a proto ti v dnešním článku předám tipy na skvělé study-friendly pražské kavárny, ve kterých najdeš klid, motivaci a hlavně Wi-Fi!

☕️Cafedu

Kafe
50%
Černý
50%
S mlíkem

Pokud jsi místní, určitě znáš kavárnu a nonstop studovnu Cafedu, která se nachází přímo v centru Prahy u Národního muzea. Kavárna je prostorná a panuje v ní opravdu "produktivní atmosféra", která tě zaručeně dokope k práci. Můžu ti slíbit, že u stolů s elektrickými zásuvkami tě nebude nikdo rušit, což je alespoň pro mě důležitý a rozhodující faktor při výběru studijního prostoru. Objednávky totiž probíhají na baru, kde najdeš široký výběr výborných dortů, koláčů, croissantů, sendvičů, jogurtů a pudinků. Samozřejmostí jsou snídaně, polévky a veganské i bezlepkové varianty. Je to zkrátka ráj s dobrým kafem a jídlem, do kterého se ráda vracím. Navíc je otevřený už od 7:30!

Jestli bydlíš na koleji nebo zkrátka miluješ svůj klid a doma tě něco neustále rozptyluje, možná tě zaujme Cafedu studovna, která je otevřená 24/7. Dělí se na dvě části, a to na tichou – kde je logicky nutné dodržovat ticho – a na diskuzní zónu, která je zase výborným místem na tvoření týmových projektů. Pro studenty stojí jednodenní vstup 80 Kč, týdenní 199 Kč a měsíční 399 Kč.

Tip od srdíčka: Pokud ti chutná chia pudink, rozhodně si objednej k snídani nebo jako zdravý dezert ten jejich! Veganský, lehký, s ovocem a křupavou granolou. Co víc si přát?

Plusové body kavárna získává i za mé nejoblíbenější hrachové mléko. Cappuccino je s ním naprosto skvělé. 

☕️Kolektor

Když jsem šla na výstavu do Národní galerie ve Veletržním paláci, všimla jsem si velkého prostoru, ve kterém lidé seděli na pohodlných křeslech, hladili své psy a pracovali u kulatých stolů. O pár dní později jsem v tom výše zmiňovaném křesle psala seminárku i já a pila nejlepší matcha latté na světě.

Teď patří Kolektor v Holešovicích k mým nejoblíbenějším kavárnám. Je v něm klid, spoustu světla a když budeš mít štěstí, tak i nějaké to štěně, které si můžeš při práci pohladit.

Tip od srdíčka: Na matcha latté z Kolektoru nedám dopustit. Mrkvový koláč k tomu a zvládnu se naučit na jakýkoliv test. Takže jedině doporučuju!

☕️Kavárna Hlína

Hlína se nachází v rozmanitém komplexu zvaném Kampus Hybernská. Jde o prostor, kde se setkává kultura s vědou, vzděláním a uměním. Po celém areálu proto najdeme lidi všech věkových kategorií. V kavárně sedí studenti s pivem v ruce, maminky s kávou, děti se zmrzlinou a babičky s čajem. Je tam zkrátka živo.

Část kavárny se jmenuje Čítárna. Jak je ti asi jasné, je plná knih, ale i klidu. Jde proto o ideální student-friendly místo, ve kterém můžeš pracovat několik hodin s cappuccinem jen za 50 Kč.

Tip od srdíčka: Miluju polévky. Ty z Hlíny mají v mém srdci speciální místo. Jsou levné (cca 50–65 Kč), bezlepkové, veganské a výborné. Lepší study fuel už snad ani neexistuje.

🍻🥂

Top studentský podniky v Praze

@eevelka

☕️VNITROBLOCK

O Vnitroblocku snad slyšeli i ti, kteří v Praze nežijí. Na tomto hipsterském místě v Holešovicích si můžeš zajít do kina, zatancovat si, koupit si tenisky i oblečení a v neposlední řadě si můžeš dát kafe nebo drink. Je to místo, které hýří kreativitou, a proto věřím, že se ti tam bude pracovat stejně dobře jako mně. K velkým stolům navíc posadíš i spolužáky. Přece víš, co se říká. Víc hlav víc ví. 

Tip od srdíčka: Kafe i matcha jsou ve Vnitroblocku super. Pokud na ně však zrovna nemáš chuť, vyzkoušej fermentovanou Bacilli limonádu. Malinovka je výborná, ale jestli ti nevadí zázvor, dej si určitě zázvorovou. Je pořádně spicy!