Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

20 filmů, které křičí LÉTO

Od Disneyovek, které zahojí tvé inner child, přes romcoms, teen movies, po klasiky jako je třeba Pomáda. S tímhle seznamem se nestane, že bys v létě neměl*a na co koukat!

Seznam letních filmů na dobu, kdy:

  • Se budeš o prázdninách nudit
  • Budeš mít sleepover s besties
  • Se budeš chtít naladit na léto
  • Pojedeš x hodin na dovolenou
  • Nebudeš mít tušení, na co večer koukat

Mamma Mia 

Mám vůbec dodávat víc? Mamma Mia je ztělesnění léta. Hlavní postavou legendárního muzikálu je Sophie, která žije na krásném řeckém ostrově a chystá svou svatbu. Na ni s dobrým úmyslem, přijít na to, kdo je její otec, pozve tři staré lásky své matky. Od toho momentu začíná jízda plná písniček od kapely ABBA, lásky a humoru!

Btw miluju ten fakt, že cast tohoto filmu celé natáčení prokalil a ve spoustě scén jsou vlastně opilí.

Call Me by Your Name

Tento estetický romantický film se odehrává v italské vesnici, která je jak vystřižená z Pinterestu. Sleduje příběh mladého Elia a Olivera, který přijede na léto k Eliově rodině. Je to příběh o první lásce a objevování sebe sama. S rodiči na to nekoukej.🍑😋 

Dobrý ročník

Pokud máš rád*a Call Me By Your Name, tenhle film se ti bude líbit. Odehrává se v Provence. Celá estetika filmu tě naprosto pohltí a budeš se okamžitě chtít odstěhovat do Francie (a najít si tam lásku).

The Sisterhood of the Traveling Pants

Čtyři nejlepší kamarádky objeví kouzelné džíny, které sedí každé z nich, přestože mají různé postavy. Během léta si je navzájem posílají, a když je mají na sobě, zažívají nezapomenutelné zážitky.

Aquamarine

This is my childhood. Dvě nejlepší kamarádky najdou mořskou pannu jménem Aquamarine, která se schovává v jejich místním bazénu. Další film, který tě donutí hrát si v létě na mořskou pannu.

Nejkrásnější aesthetic filmy, které musíš vidět

@martinastrel

Monte Carlo

Tři kamarádky (včetně young Seleny Gomez) se vydávají na vysněnou dovolenou do Paříže, ale shodou okolností se ocitnou v Monte Carlu, protože jedna z nich vypadá přesně jako celebrita, se kterou si ji všichni pletou. Ehm dream, I know!

The Notebook

Disclaimer: Na tento film nekoukej, pokud máš zlomené srdce!

Adaptace románu Nicholase Sparkse sleduje příběh lásky mezi Noahem a Allie, kteří se do sebe zamilují během jednoho letního večera. Navzdory sociálním rozdílům a životním překážkám jejich láska přetrvává desetiletí. Long story short – budeš brečet jako želva. 

Pomáda

Letní láska nečekanááááá. Klasika o letní lásce mezi Sandy a Dannym. Po krásném létě na pláži zjistí, že chodí na stejnou střední školu a řeší, jak naložit s jejich vztahem dál.

Dirty Dancing

Další klasika. Kdo z nás se snaží na každé party někoho donutit, aby s nimi dělal zvedačku, přihlaste se! (🙋‍♀️)

Tento ikonický film sleduje příběh Baby a Johnnyho během letního pobytu v rekreačním středisku. Je plný tance, hudby a romantiky. Ideální film na letní večer a myslím, že tvoje mamka si s ním s tebou ráda zavzpomíná, jak na něj koukala v našem věku.

The Lizzie McGuire Movie

Lizzie aka Hillary Duff jede se školou u na výlet do Říma. Tam se Lizzie připlete do světa showbyznysu, protože vypadá totožně jako italská popová hvězda! 

50 First Dates

Henry se zamiluje do Lucy, která si uchovává jen krátkodové vzpomínky a každý den zapomíná na všechno, co se stalo. Henry se každý den snaží získat její srdce znovu. A znovu. A znovu. 

To All the Boys I've Loved Before

Další klasika, jen z trochu jiné doby než Dirty Dancing! Lara Jean píše dopisy svým bývalým láskám, které nikdy neplánovala poslat. Když se dopisy záhadně dostanou k jejím crushům, její život se obrátí vzhůru nohama.

High School Musical 2

This is for my 2000’s babies. Troy, Gabriella a zbytek party si najde letní brigádu v luxusním golfovém klubu, kde kromě zábavy samozřejmě řeší i spoustu zvratů.

The Parent Trap

Lindsay Lohan najde na letním táboře svoje dvojče, o kterém ani nevěděla, že ho má! Zjistí tak, že se jejich rodiče rozvedli, když byly ještě malé a každý si vzal jednu z nich. No a jak už tušíš, zbytek filmu se snaží dát zpátky své rodiče dohromady!

Dopisy pro Julii

Sophie najde během dovolené v Itálii ve Veroně starý milostný dopis a rozhodne se pomoci jeho autorce najít dávno ztracenou lásku. Samozřejmě během toho najde lásku i pro sebe.

Prázdniny v Římě 

Klasický romantický film z roku 1953 s Audrey Hepburn. Sleduje příběh mladé princezny Anny, která se během oficiální návštěvy Říma rozhodne uniknout svým královským povinnostem a prožít jeden den jako obyčejná turistka. Potká amerického novináře Joea Bradleyho, který se do Anny zamiluje. Po dokoukání budeš chtít vypadat jako Audrey, koupit si Vespu a letenky do Říma.

Sex ve městě 2 

The girls that get it, get it. Pokračování populárního seriálu a prvního filmu sleduje Carrie, Samanthu, Charlotte a Mirandu na luxusní dovolené v Abú Dhabí. Skvost.

Prci, prci, prcičky

Pokud hledáš něco, na co mrknout s kámošema, tahle klasika nikoho nemůže zklamat. Komedie sleduje skupinu středoškolských kamarádů, kteří se snaží ztratit panictví před maturitou. 

Just Go With It

Komedie s Adamem Sandlerem ve spojení s Jennifer Aniston nesmí na seznamu chybět! Tento film sleduje příběh plastického chirurga Dannyho, který si vymyslí, že je v nešťastném manželství, aby si mohl bez závazků užívat randění. Situace ho ale donutí opravdu najít „manželku” a dokonce i „děti”!

Hannah Montana

To nejlepší na konec? Nejde nezmínit ani ikonický film o Hannah Montana, ve kterém se Miley vrací z busy Californie do svého rodného Tennessee a prožívá konečně po dlouhé době pomalé léto na venkově. 

Další tipy najdeš tady👇🏻

Top filmy, které tě dostanou do letní nálady

@martinastrel