Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejkrásnější aesthetic filmy, které musíš vidět

Originální kamera, jedinečné prostředí a příběhy, které tě vtáhnou do děje. Pojďme se podívat na ty nejkrásněji vizuálně zpracované filmy, které byly kdy natočeny.

Portrét dívky v plamenech

Francouzský film se odehrává ve Francii v 18. století a sleduje příběh malířky Marianne, která je pověřena namalováním svatebního portrétu Héloïse. Zatímco Marianne tajně pozoruje Héloïsu a navazuje s ní vztah, film jemně zkoumá témata lásky a touhy, zejména v rámci omezení, která byla v tomto historickém období na ženy kladena. Film získal uznání za kameru, herecké výkony a ztvárnění dojemné romance mezi osobami stejného pohlaví.

Dánská Dívka

Dánská dívka je životopisný film režiséra Toma Hoopera inspirovaný životem Lili Elbe, jedné z prvních známých pacientek, která podstoupila operaci změny pohlaví. Děj filmu se odehrává na počátku 20. století a sleduje dánskou malířku (hraje Eddie Redmayne), která za podpory své ženy Gerdy Wegener (hraje Alicia Vikander) podstoupí operaci a stane se Lili Elbe. Film se zabývá tématy identity, lásky a výzev, kterým čelí transgenderové osoby v době, kdy jejich pochopení a přijetí bylo omezené.

Přenes se do Paříže: Ty nejlepší snímky s pařížským zátiším

by @martinastrel

Stokererovi

Psychologický thriller, který se točí kolem Indie Stoker, dospívající dívky, jejíž otec zemře při autonehodě v den jejích 18. narozenin. Po pohřbu se k ní a její citově odtažité matce přistěhuje Indiin tajemný a okouzlující strýc Charlie. Jak se Charlie stává stále významnější postavou jejich života, začíná se odkrývat temná a zvrácená rodinná dynamika, která odhaluje dlouho pohřbená tajemství a znepokojivé souvislosti.

Call me by your name

Romantické drama o dospívání, které natočil režisér Luca Guadagnino. Příběh se odehrává v severní Itálii v létě roku 1983 a sleduje vztah, který se vyvine mezi Eliem Perlmanem (Timothée Chalamet), sedmnáctiletým Italem a Oliverem (Armie Hammer), čtyřiadvacetiletým americkým stipendistou, který přijíždí k Eliově rodině. Zatímco se oba mladí muži orientují ve svých citech, film na pozadí malebného italského venkova nádherně zpracovává témata lásky, touhy a sebepoznání. Film získal uznání kritiky za herecké výkony, režii a citlivé ztvárnění romance mezi queer osobami.

Přenes se do New Yorku: Ty nejlepší snímky s kulisou NYC

by @martinastrel

Další filmy, které tě svou půvabnou kamerou okouzlí, jsou: Picnic at Hanging Rock, La La Land, HER.