Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

10 nejlepších alb roku 2021

New year, new playlist? Možná, ale nejdřív se pojďme podívat na ta nejlepší alba letošního roku👇

Tyler, the Creator – Call Me If You Get Lost

Masterpiece. Tylerovou silnou stránkou byla odjakživa jeho schopnost měnit s každým projektem styl. Nejinak je tomu v případě sedmého studiového alba, kterým skládá poctu "mixtapové éře" nultých let. Společně s legendou jménem DJ Drama, který se objevuje na každém tracku, se tento záměr povede na jedničku. Zdá se, že Tyler tohle album už nemůže překonat – ale v minulosti nám dokázal, že jsme se mýlili.

Slowtai – TYRON

Rodák z britského Northamptonu se po dvou letech vrací s dalším projektem, který je stejně jako jeho debutové album, rozděleno na dvě části. První část překypuje energií a divokostí, druhá se nese v poněkud pomalejším a introspektivnějším tempu. Pokud máš rád energický UK rap, jsi na správném místě.

JPEGMAFIA - LP!

„Peggy“ se vrací s dalším albem. Je plné nevšedních samplů a humorných textů. Tenhle zdánlivý chaos funguje na jedničku.

James Blake – Friends That Break Your Heart

Je libo melancholickou jízdu na hranici hip-hopu a popu? Tenhle homie z Londýna má album přesně pro tebe, emoce potečou proudem.

Olivia Rodrigo – SOUR

Oliviin teenage pop není zrovna žánr, o kterém bych si myslel, že mě uhrane. Song Brutal jsem ale měl v Top 10 výběru nejposlouchanějších písniček. I když se mi to trošku těžko přiznává, na první poslech mě Olivie tak bavila, že jsem nemohl jinak než si přehrát celé album. A tak jdu s barvou ven a zařazuji Sour na čestné místo ve svém výběru.

Není divu, že si teprve osmnáctiletá zpěvačka vysloužila hned sedm nominací na Grammy. A její reakce byla priceless:

Lil Nas X – Montero

Lil Nas X byl tento rok vidět hlavně kvůli kontroverznímu videoklipu právě k songu Call Me By Your Name, v němž dává Satanovi lap dance. Dále také předstíral těhotenství nebo se objevil na Met Gala v rytířské zbroji. Ale pojďme k jeho hudbě.

Rapper názvem alba Montero (jeho pravé jméno) poukazuje na to, že se vydáme na cestu do jeho nitra a dozvíme se o jeho "real me". Lil Nas X v albu přibližuje přetrhané rodinné vztahy a také přetrvávající pochybnosti o sobě samém. Jakožto black queer man většinu dospívání strávil ve skříni, což tíží jeho mysl. Jediné, co album nedokáže splnit, je poskytnout odpověď na zásadní otázku: Nyní, když úspěšně získal zpět všechnu sílu, kterou kdysi ztratil, co udělá Montero dál? Nechme se překvapit!

Chief Keef – 4NEM

Legenda a jeden z pionýrů drill rapu je zpátky s novým albem. Mix autentické agrese a energie tě zaručeně postaví na nohy. 

Billie Eilish – Happier Than Ever

"You made me hate this city..." lyrics, který ovládl TikTok fyp.

Billie na svém druhém albu nešetří upřímností a vypráví o svém rychlém vzestupu ke slávě a všech hrůzách, které s tím souvisí. Billie se na něm pustila do nových žánrů jako například country nebo bossa nova. Převahu má ale jednoznačně ten samý intimní gotický elektropop, který Eilish umí lépe než kdokoli jiný. Její hudba šeptá, přiměje tě se naklonit, nakonec tě chytne pod krkem a nepustí. Skvělý poslech na zimní večery.

Billie Eilish: Jak šel čas

by @markysuch

Baby Keem – The Melodic Blue

Debutové album rappera z Californie a bratrance Kendricka Lamara tě dostane svou nevšedností a nepředvídatelností. Při poslechu se rozhodně nudit nebudeš.

Viktor Sheen – Příběhy a sny

Korunovaný král českého Spotify opět dokázal, že mu jeho místo na Slunci po právu náleží. Album funguje skvěle od začátku do konce.

Recenze na album here👇

Viktor Sheen - Příběhy a sny: Rodina, hudba, dospělost a album roku

by @kulhak_