Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

10 LETOŠNÍCH SINGLŮ, KTERÉ BY BYLA ŠKODA MINOUT, PT. 2

Rok 2022 je zatím mimořádně bohatý na dobrou hudbu. Stihl/a jsi ale všechnu? Určitě ne. Tady je pět deep cuts, které prostě nemůžeš neslyšet.

6. Black Country, New Road – Good Will Hunting

Art-rocková, post-punková a bambilion dalších žánrů produkující britská kapela letos vydala druhé, naprosto výborné album Ants From Up There, a to jen pár dnů poté, co přišla o zpěváka Isaaca Wooda, který kapelu opustil kvůli svému psychickému zdraví. Proto je deska tak bittersweet.

Sice z ní vyšly čtyři singly, ale Good Will Hunting mezi nimi není – tudíž ano, trochu teď podvádím – ale jen proto, že tenhle song prostě musíš slyšet. Bizarně krásné lyrics (She had Billie Eilish style / Moving to Berlin for a little while), výborný kytarový riff a až nakažlivě chytlavý kopák dělají z Good Will Hunting top song nejen letoška, ale (zatím) i dekády.

Unikl ti part 1?👇

10 LETOŠNÍCH SINGLŮ, KTERÉ BY BYLA ŠKODA MINOUT, PT. 1

by @iamvojtamarek

7. Spoon – Wild 

Málokoho překvapilo, že byla letošní, v pořadí desátá studiovka takových matadorů, jako jsou Spoon, skvělá. Tihle indie rockeři to prostě umí. Jejich album Lucifer on the Sofa má nepřeberné množství highlights, tím největším je však právě Wild.

8. Jockstrap – Concrete Over Water

Tihle dva jsou můj soft spot. A jejich aktuální singl plný výborných chord changes, vokálních melodií a synťáků, které posluchače ponoří hluboko do říše snů uzavřené mezi betonovými zdmi, je čirá nádhera.

9. Tea Sofia – One and Only

Jeden z největších objevů tuzemské hudební scény posledních let Tea Sofia letos vydala jeden ze svých nejlepších songů. Na One and Only zní zpěvačka se srbsko-litevským původem trochu jako Erykah Badu, Jorja Smith nebo klidně Amy Winehouse, ale přesto způsobem, který je vlastní jen jí. Což dělá zlato nejen z ní, ale i z jejího posledního singlu.

10. Lizzo – About Damn Time 

It’s thick-thirty, y’all! Sice to není nejlepší song kariéry Lizzo, ani nejlepší singl roku, ale je to banger! Lizzo si dala mezi svým posledním hitovým LP Cuz I Love You a letošní nadcházející deskou tříletou pauzu. To může být v pop music víc, než je zdrávo, a proto to se svou novinkou hraje tak trochu safe.

Disco míšené se synth-pop nostalgií je už třetím rokem nejvíc trendy sound v popu, který zkrátka prodává. Lizzo se ho chytá, protože moc dobře ví, co letí. My si ale zároveň můžeme být jistí, že to dopadne minimálně obstojně. About Damn Time toho budiž příkladem.