Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zpomal, ještě je brzo! Nejmladší řidiči zaviní téměř třetinu nehod

Nejmladší a nejméně zkušení řidiči jezdí rychleji a zaviňují tím i více nehod. Zastavit je má kampaň Zpomal, ještě je brzo.

Nejmladší řidiči můžou za téměř třetinu dopravních nehod, a to z důvodu jízdy nepřiměřenou rychlostí. Je to zdaleka nejvíce v porovnání se staršími generacemi. Právě nepřiměřená rychlost má často ty nejtragičtější následky. Na rizikové chování nezkušených řidičů chce upozornit kampaň České asociace pojišťoven „Zpomal, ještě je brzo“, která v Česku právě startuje. Ke kampani zároveň vznikla i unikátní interaktivní show, která se bude ve středu promítat na středních školách v Česku.

Česká asociace pojišťoven na kampani 13 CEST spolupracuje s Bezpečností silničního provozu (BESIP) a Policií ČR formou preventivně bezpečnostních akcí přímo na silnicích a také vzdělávacími aktivitami na školách. Podporu letošní kampani poskytli i další partneři, a to Asociace autoškol, Česká středoškolská unie, Hasičský záchranný sbor ČR nebo nadační fond Kolečko.

Sleduj interaktivní show 👇

Režie interaktivní show se pak chopil známý režisér a kameraman Markus Krug, který se proslavil především svou spoluprací s Jankem Rubešem na pořadu Praha vs. prachy, za kterou získal i ocenění Křišťálová Lupa, nebo jako tvůrce pořadu One Man Show. Pořadem pak diváky provádí dvojice standupových komiků Tigran Hovakimyan a Jiří Jakima. Mezi hosty pořadu se objeví i automobilový závodník, novinář a instruktor Jan Červenka.

Kampaň proti nepřiměřené rychlosti musí pokračovat právě kvůli mladým lidem, kteří jsou rizikovějšími řidiči, ale také patří k nejzranitelnější skupině v silničním provozu..
Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven

Nepřiměřená rychlost zabíjí

Nepřiměřená rychlost je u řidičů příčinou dopravních nehod v 16,7 % a u řidičů ve věkové skupině 18 –20 let, tedy mezi nejmladšími řidiči, se téměř zdvojnásobuje (na 29,7 %). Vyplývá to z Portálu nehod, který na základě dat od policie a pojišťoven sleduje čísla o nehodovosti a vyhodnocuje nejrizikovější místa na českých silnicích.

Rychlá jízda mladých řidičů není nebezpečná pouze pro ně samotné. Statistiky Portálu nehod upozorňují také na riziko spolujízdy u mladistvých, kdy mezi účastníky nehod z důvodu nepřizpůsobení rychlosti často figurují vrstevníci, především kamarádi, začínajících řidičů. I z tohoto důvodu se letos kampaň České asociace pojišťoven zaměřuje nejen na začínající řidiče, ale také na ty, kteří s nimi do auta nasedají a budou se v příštích letech na získání řidičského průkazu teprve připravovat.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Cílem kampaně je změnit chování řidičů, protože nepřiměřená rychlost patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Může za 40 % nehod, které končí smrtí. Rychlost přitom pravidelně překračuje 86 % řidičů. Zpomal, ještě je brzo umřít.