Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zendaya: Od Disney Channelu po celosvětovou ikonu

Zendayu netřeba moc představovat. Ať už ji znáš jako módní ikonu, holku Toma Hollanda nebo Rocky ze Shake It Up, víš, o koho se jedná. Jaká byla její cesta?

Zendaya se narodila 1. září 1996 ve státě Kalifornie (VŠECHNO NEJLEPŠÍ 🥳). Její první konkurz byl na školní hru James and the Giant Peach. Od dětství měla koníček, který milovala a který ji provází dodnes. Jedná se o tanec.

Když jsem byla dítě, zajímal mě hlavně tanec. V osmi letech jsem byla v hip-hopové skupině.
- Zendaya

Na základě toho začala také tancovat jako doprovodná tanečnice, mimo jiné například pro Selenu Gomez.

Nedlouho na to dostala roli, díky které jsi ji možná poznal/a také právě ty. A to sice hlavní roli v seriálu Shake It Up na Disney Channelu, kde hrála po boku Belly Thorne.

Shake It Up se stal velmi populárním, a tak se Zendaya začala objevovat nárazově také v ostatních Disney Channel seriálech – například v Good Luck Charlie nebo A.N.T. Farm. Tato role jí kromě začínající slávy přinesla také spoustu filmových rolí, jelikož se o ni začali zajímat filmoví producenti.

Ve svých 16 letech podepsala smlouvu s Hollywood Records, pod kterými dříve byli mimo jiné například Jonas Brothers nebo Selena Gomez. V té době Zendaya ještě přesně nevěděla, jakou cestou se chce vydat.

V roce 2013 vydala své debutové album.

Ve stejném roce se zúčastnila pořadu Dancing With the Stars, kde se dostala až do finále! Není se čemu divit, podívej se sám/a. 👇

V roce 2015 se objevila po boku dalších hvězd v klipu k písni Bad Blood od Taylor Swift.

Ve stejném roce se o ní začalo více mluvit také díky tomu, že se nahlas vyjádřila k úpravám a retuším časopisu Modeliste. Když viděla své fotky, řekla že podporují nerealistické ideály krásy.

V roce 2017 byla obsazena do filmu Spider-Man: Homecoming, což byl první celovečerní film, kde si zahrála. Ve stejném roce hrála také v celovečerním snímku The Greatest Showman, kde si zahrála například po boku Zaca Efrona nebo Hugh Jackmana.

V roce 2019 veřejně pro časopis Paper řekla, že si dává pauzu od hudby a chce se naplno věnovat herecké kariéře.

Myslím, že hudební průmysl vám bere vášeň. Trochu mě to vysávalo. Myslela jsem si, že něco chci, ale už to neplatí, zvlášť, když přemýšlím nad tím, s čím jsem se v hudebním průmyslu musela vypořádat.
Zendaya

Zendaya byla nedlouho poté obsazena do seriálu Euphoria od HBO, který se stal celosvětovým hitem. Postava Rue, kterou ztvárňuje, se potýká s drogovou závislostí, úzkostmi a depresí a Zendaya se s touto rolí poprala naprosto neuvěřitelně.

V roce 2021 byla obsazena do filmu Dune, kde si zahrála například po boku Timothée Chalameta.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.