Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zemřel Čestmír Mázl. Uznávaný gynekolog se stal terčem útoku mexického kartelu

České zdravotnictví zasáhla tvrdá rána. Zemřel známý český gynekolog a kandidát na ministra zdravotnictví Čestmír Mázl. Jeden z nejuznávanějších českých lékařů se stal obětí útoku drogového kartelu na misi v Mexiku. Zemřel ve věku 56 let.

Čestmír Mázl byl renomovaný gynekolog, který více než 17 let pracoval na Gynekologicko-porodnickém oddělení v Nemocnici Kamenice. Několik let vykonával také soukromou praxi v kamenické ordinaci v Růžové zahradě.

Poslední pořízená fotka Čestmíra Mázla několik málo okamžiků před jeho smrtí

„Na kolonu, ve které Čestmír Mázl cestoval spolu s dalšími lékaři a úředníky, zaútočilo komando drogového kartelu. Stalo se to v oblasti Nuevo Leo. Lékař zemřel na místě spolu s dalšími pěti lidmi,“ oznámil zástupce ministerstva zahraničí s tím, že cílem útoku byli úředníci.

Po lékaři zůstala manželka Alena a čtyři děti. Život se s Mázlem nikdy příliš nemazlil, a to především v milostné sféře. Jeho první manželku mu sebrala rakovina, další osudová láska Gita zemřela v Berlíně po útoku neonacistů.

V posledních letech života prezidenta Václava Havla byl jeho osobním lékařem právě Mázl. Prvnímu českému prezidentovi byl vždy nablízku a svědomitě se staral o jeho zdraví.

Zdroj: TV Nova

V roce 2009 se seznámil s doktorkou Magdou Tárovou, se kterou měl později syna Mikyho. I tu mu bohužel Bůh vzal, jelikož v roce 2013 zemřela na zástavu srdce.

Na jaře roku 2015 se seznámil s Alenou. S tou prožil románek plný omylů a nedorozumění, avšak láska byla nakonec silnější a oba dva spolu vytvořili krásný pár. V roce 2020 zasáhla Čestmíra další rána, a to poté, co neprávem skončil ve vězení za údajné napadení Darka, který je přítelem sestry jeho bývalé partnerky Gity.

V roce 2020 léčil Mázl v kamenické ordinaci prvního covidového pacienta v České republice.

Zdroj: TV Nova

Na jaře minulého roku byl Mázl osloven tehdejším premiérem Andrejem Babišem, aby se stal ministrem zdravotnictví, a podpořil tak očkovací kampaň. "Musel jsem tuto nabídku odmítnout. Já patřím do Růžovky, ne na ministerstvo," vyjádřil se tenkrát Mázl.

Sice to není pravda, ale mohla by být.