Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zavřeli nám Kasárny. Kam teď v Praze zamířit na pivo a za kulturou?

Kasárny Karlín měly v našem srdci bez debat speciální místo. Kam jít posedět na kafe, pivko a za kulturou hlavně teď, když začíná zahrádková sezóna? Dozvíš se v článku!

Kasárny Karlín byly nedílnou součástí Prahy a jejího kulturního dění a za jejich roky existence se staly oblíbeným prostorem nejen pro mladé, ale i další věkové skupiny. Kasárny byly únikem od rychlého městského života a kromě krásných venkovních i vnitřních prostor, které slouží jako kavárna, tam lidé našli i letní kino, prostor pro koncerty, beach volejbal, saunu nebo dětské hřiště. Nemálo z nás tam trávilo večery u vychlazeného piva a filmu s přáteli.

Bohužel před nedávnem přišla špatná zpráva a Kasárny se zavírají na dobu neurčitou, více se o tom dozvíš tady:

Dokud se nám Kasárny znovu neotevřou, musíme najít nový prostor, kde trávit zasloužené chvíle odpočinku a teplé letní večery. Tady jsou tipy!

Klub AVU

Klub Akademie výtvarných umění je, hlavně v letních měsících, moje srdcovka. Nachází se přímo u budovy Akademie. Jde o zprvu studentský projekt, který se rozrostl a má opravdu speciální auru. Můžeš si tam dát dobré pivo, drinky a jídlo a mají dokonce vegetariánskou nabídku. Vzhled samotného místa je taky jedním z důvodů, proč prostor navštívit. A zahrádku mají fakt skvělou!

Akademický klub je původně studentským projektem kulturně-společenské platformy v suterénním prostoru hlavní budovy AVU. Semestrální konceptuální dílo studenta Vojtěcha Fröhlicha se postupně rozrostlo do širokého spektra aktivit. Na AVU se tak otevřely další možnosti pro nejrůznější polohy současného uměleckého aktivismu, meziateliérové kulturní aktivity, gastronomickou tvorbu, debaty, videoprojekce, mezinárodní a mezigenerační kontakty, transkulturní projekty a experimentování s novými formami spolupráce.
avu.cz

Petrohradská kolektiv

Pokud hledáš prostor, který je opravdu podobný Kasárnám, Petrohradská je ideálním místem. Je to artist-run iniciativa s vlastní produkcí, dramaturgií, místem pro experimentování a současné umění. Jsou tam pořádány koncerty, projekce filmů, a dokonce v prostoru najdeš i nahrávací a fotografické studio. Kromě toho všeho je to přece jenom výborná kavárna, kde se dá schovat od ruchu města.

Holešovická Šachta

Další krásný kulturní prostor, kde si svoje najdou jak milovníci umění, tak i milovníci sportu. Nachází se mezi ulicí Bubenská a Na Šachtě. Najdeš tam dokonce tři výstávní prostory. Kromě výstav se na místě pořádá i mnoho dalších akcí, jako jsou divadelní představení, autorská čtení, přednášky, koncerty, workshopy, promítání filmů a sportovní aktivity. A ke všemu si můžeš dát samozřejmě pivo a víno.

Zázemí

Studentský bar v centru Prahy, kde kromě chutného piva a opravdu příjemné atmosféry najdeš prostor, ve kterém se pořádají koncerty, autorská čtení a sem tam i blešák.

Doufám že ti těhle pár míst vynahradí naše milované Kasárny, a pokud i ty víš o nějakém pěkném místě, dej nám vědět! Rádi napíšeme druhý díl.