Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Zara

Zara čelí výzvám k bojkotu kvůli kampani připomínající válku v Gaze

Nová kampaň, která zobrazuje modelku Kristen McMenamy uprostřed trosek, bezvládných soch a figurín zabalených do bílé látky a igelitu, vzbuzuje silné reakce. Zara nyní čelí výzvám k bojkotu.

Fast fashion gigant Zara čelí výzvám propalestinských aktivistů a aktivistek k bojkotu kvůli své nejnovější reklamní kampani, ve které se objevují figuríny s chybějícími končetinami obklopené sutinami. Fotky prý připomínají situaci v Gaze a zesměšňují děsivé záběry pořízené z válečné zóny, kde už od října umírají civilisté.

#BoycottZara

V pondělí 11. prosince se na síti X začal objevovat hashtag #BoycottZara kvůli nejnovější módní kampani Atelier, v níž vystupuje supermodelka Kristen McMenamy. Někteří uživatelé X si všimli podobnosti mezi ničivými záběry z Gazy, kde bylo v probíhající válce mezi Izraelem a Hamásem zabito téměř 18 000 lidí, z toho skoro polovina dětí.

Pedestrian TV

Uživatelé poukazují na fotky, které silně připomínají záběry pořízené z oblasti Gazy. Na jedné fotografii je vidět, jak modelka nese figurínu zahalenou do bílé látky. Na dalších snímcích Kristen McMenamy pózuje uprostřed trosek, uvnitř dřevěných beden, obklopena sochami, kterým chybí končetiny.

Focení bylo kritizováno za necitlivé srovnávání s oběťmi z války, které jsou obvykle zabaleny do prosté bílé látky, jak je islámskou tradicí.

Hum News

Reakce řetězce

Společnost Zara v pondělí reklamní kampaň stáhla ze svých internetových stránek a aplikace.

Společnost Inditex, která vlastní Zaru, uvedla, že změna byla součástí běžného postupu obnovování obsahu. K výzvám k bojkotu se nevyjádřila, ale uvedla, že kolekce Atelier byla koncipována v červenci a fotografie byly pořízeny v září. Válka mezi Izraelem a Hamásem začala po 7. říjnu

Zdroje: Reuters