Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zapomeň na Piráty z Karibiku, tohle jsou nejlepší filmy s Johnnym Deppem

Johnny Depp je skvělý herec, to víme všichni. Pojďme vynechat Piráty z Karibiku a představit si pár jeho nejlepších filmů.

What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape je jeden z nejlepších filmů se zaměřením na mezilidské vztahy a rodinu, který se kdy objevil na plátně amerických kin. Navíc, jak víme, když se Depp rozhodne pro dramatickou roli, stojí to fakt za to. Co žere Gilbert Grape je toho zářným příkladem. Mladý Depp společně s ještě mladším Leonardem DiCapriem: to je zaručený must-watch.

Střihoruký Edward

Jestli někdo umí točit opravdu milé filmy, tak je to rozhodně Tim Burton. Střihoruký Edward má všechno – od romantiky přes drama až po humor. Herecký um Johnnyho pak tomu všemu už pouze dodává tu pomyslnou třešničku.

Strach a hnus v Las Vegas

Film, který může být pro mnoho lidí těžce stravitelný, jelikož vypráví o cestě do hlubin amerického snu a vlastního vědomí i nevědomí.  Strach, špína, hnus, drogy a šílenej Raoul Duke. Ve filmu se objeví i Tobey Maguire a Benicio Del Toro. Jo, a taková zajímavost – v každé scéně, kde se Johnny Depp ukazuje, kouří cigaretu.

Kokain

Většina životopisných rolí, které Depp ztvárnil, jsou psanci a odpadlíci. Postava George Junga je na vrcholu tohoto seznamu. Johnny se v Kokainu ujmul role chlápka, který pomohl přivézt kokain do Ameriky, a to se stylem rockové hvězdy. Ve 124 minutách je tak divákovi představen jeden muž a jeho život od počátku drogové dráhy až po její trpký konec. 

Ospalá díra

Jak už jsem psal výše, Tim Burton je prostě mistrem milých filmů plných magie a tajemna. Jinak tomu není ani v případě Ospalé díry, která vypráví příběh mladého newyorského konstábla Cranea, kterého jeho nadřízení pošlou naschvál vyšetřovat případy vražd v zapadlé vesničce. Burton si navíc tento film mohl natočit právě díky úspěchu Střihorukého Edwarda.

Rumový deník

Americký novinář Hunter S. Thompson byl hlavním představitelem takzvaného gonzo žurnalismu, který se vyznačoval extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. Ano, první případ je už zmíněný Strach a hnus v Las Vegas. Nutno však podotnout, že Rumový deník je pro diváka lépe stravitelný a pro Johnnyho navíc trochu osudový, i když negativně. Na natáčení Rumového deníku se totiž poprvé potkal s Amber Heard.

Temné stíny

A do třetice všeho dobrého další film s Johnnym Deppem pod taktovkou Tima Burtona. Tentokrát se ale jedná o film, který upozadil temnotu a převážně se baví. Je to zábavné, milé a poťouchlé a objeví se i vlkodlak. Co víc si přát?

Donnie Brasco

Joseph D. Pistone, ztvárněný Johnnym Deppem, je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. Jedná se o netradiční gangsterku, kde Deppovi sekunduje geniální Al Pacino a divákovi pak přináší psychologické drama postavené na základech z dobře zahraných charakterů.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.