Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zapoj se do ESN a seznam se se zahraničními studenty

Erasmus Student Network (ESN) je nezisková organizace, která se zaměřuje na podporu zahraničních studentů během jejich studia v rámci programu Erasmus. Poskytuje studentům pomoc při přizpůsobení se novému prostředí a organizuje kulturní a společenské akce, do čehož se můžeš zapojit i ty!

Působení ESN

V Česku funguje odnož Erasmus Student Network Česká republika a spojuje všechny české vysoké školy a jejich zahraniční studenty. Organizace funguje na systému studenti pomáhají studentům a je pod ní ještě ESN VSE, která je určena zejména studentům VŠE a ESN CU, což je pro studenty Karlovy univerzity.

To nejsou ale jediné univerzity, které jsou do programu zapojeny. ESN nalezneš i v Hradci Králové, na ČZU, v Brně, Pardubicích, Olomouci, Liberci a všech městech, kde se nachází větší univerzity. Každá odnož je trochu jiná a má odlišné akce, ale všechny fungují na podobném principu.

Jak se do ESN zapojit?

Stačí si najít ESN stránky univerzity, na které studuješ, a vyplnit formulář. Tím dostaneš jedinečnou možnost setkávat se se zahraničními studenty z celého světa a vymýšlet pro ně program. A rozhodně se nejedná o žádné nudné akce.

Kromě toho, že poznáš nové lidi a můžeš si vylepšovat jazyky, se navíc můžeš zapojit do přípravy akcí pro mezinárodní studenty. ESN hledá lidi všeho typu, grafiky, markeťáky, evenťáky ale i třeba specialisty na IT. Rádi ti pak dají potvrzení o tom, že v daném oboru máš praxi. Vyzkoušet si navíc můžeš vše možné a najít se v tom, co tě baví.

Co ti ESN dá?

Členstvím získáš zkušenosti z neziskové organizace, což si můžeš hodit do životopisu. Navíc se můžeš účastnit zdarma různých vzdělávacích kurzů a uděláš si přátele z celého světa. S ESN card pak získáš slevy na lety s Ryanairem a jízdy Flixbusem.

ESN tě zaujalo, ale nemáš dostatek času na to se pravidelně zapojovat? To vůbec nevadí. Všechny aktivity jako Pub Quiz, Beer&Games, Let's Explore Prague, výlety nebo cokoli jiného jsou otevřeny všem lokálním studentům, i těm, kteří nejsou do organizace zapojeni. 

Buddy program

Rád/a by sis vzal/a nějakého zahraničního studenta na starosti? Mrkni na Erasmus Buddy program. Budeš v kontaktu se zahraničním studentem už před jeho příjezdem, vyzvedneš ho na letišti, provedeš ho po Praze a ukážeš mu tvá oblíbená místa. Jednoduše řečeno, budeš jeho parťákem po dobu jeho pobytu v Česku. Tento program je však dostupný pouze pro studenty Karlovy univerzity. Více informací najdeš zde.