Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Začíná 39. ročník FAMUFESTu, chce upozornit na důležitost dialogu a upřímné komunikace

Letošní ročník filmového festivalu se bude konat od středy 19. dubna do neděle 23. dubna a na několika pražských místech nabídne širokou škálu filmů, koncertů, přednášek, diskuzí i výstav.

Ve středu 19. dubna odstartuje už 39. ročník FAMUFESTu, multižánrového filmového festivalu, který každoročně pořádají studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Jeho cílem je nabídnout široké veřejnosti ke zhlédnutí nejnovější tvorbu studentů, kteří se v budoucnu zapojí do vytváření české kinematografie.

Letošní ročník se bude konat od středy 19. dubna do neděle 23. dubna a na několika pražských místech nabídne širokou škálu filmů, koncertů, přednášek, diskuzí i výstav. Hlavním dějištěm festivalu budou Holešovice a především pak letenské Bio Oko, program ale bude probíhat také v Alfredu ve dvoře, Klubu Letka, Bike Jesus, Fuchs2, Chutnej nebo třeba v Baru Cobra.

Pro letošní festival bylo zvoleno téma do naha!, které má odkazovat na tu nejjednodušší lidskou přirozenost. Vybízí nás k odhození masek a vrstev, které jsme si na sebe dobrovolně i nedobrovolně oblékli fyzicky i emocionálně, a nabádá k naprosté upřímnosti – ať už k sobě samým, či k sobě navzájem. Téma také zdůrazňuje nutnost upřímného dialogu a komunikace, která je klíčovým předpokladem pro to, abychom se přestali navzájem skrývat.

Tématem letošního ročníku bychom chtěli poukázat na to, že člověk by se neměl bát poodhalit se ostatním, odhodit masku, svléknout se do naha, byť ho to možná učiní zranitelnějším. Chceme se soustředit na to, že v dnešní době je důležité jednat s druhými na rovinu a bez přetváření. Něco podobného učiní i naši tvůrci a tvůrkyně, svou tvorbou se nám odhalí tím, že do děl dají část svého já, svléknou svou duši.
Výkonný ředitel festivalu Lukáš Procházka

Mezi filmy, které budou v následujících dnech představeny, patří například závoj, korzet, kukla, pohorky nebo pyžámko. Je jich ale mnohem víc a promítány budou jak v Bio Oko, tak v Alfredu ve dvoře. V rámci kinematografie bude také v Klubu Letka probíhat několik přednášek i diskuzí, třeba na téma Jak natáčet sex? nebo Umění jako terapie.

The Valentines

Bohatý je ale FAMUFEST i na doprovodný program. V Bike Jesus na pražské Štvanici se v dalších dnech představí hned několik umělců, ve středu třeba The Valentines, královéhradecká popová kapela, která vznikla v roce 2017 a která se dostala v roce 2021 do národního kola Eurovision Song Contest. Klub ale nebude potichu ani ve čtvrtek, kdy se v něm objeví mimo jiné i studentská altrocková/popová kapela BABYLAND. Obě kapely jsou členy Converse All Stars.

BABYLAND

FAMUFEST toho ale letos nabídne mnohem víc! Pokud se ho chceš zúčastnit i ty, mrkni na web, kde najdeš veškeré důležité informace i samotné vstupenky – ty jsou mimochodem pro studenty levnější.