Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

World of Warcraft se rozroste o tři rozšíření. Proč se Blizzard rozhodl jít formou ságy stejně jako MCU?

Letošní BlizzCon v Kalifornii potěšil všechny fanynky a fanoušky World of Warcraft. Představení se dočkala ambiciózní trilogie velkých rozšíření pro tuto slavnou sérii s názvem The WorldSoul Saga, která slibuje epické dobrodružství v boji proti silám temnoty. Tato nová sága inspirovaná Marvel Cinematic Universe (MCU) nabízí hráčům a hráčkám dlouhodobé plány pro budoucnost světa Warcraftu.

Minulý víkend probíhala v kongresovém centru v kalifornském Anaheimu velká událost pro všechny hráče a hráčky z celého světa. Po dlouhé pauze se zde konal BlizzCon, poprvé od roku 2019. Dvoudenní festival pro všechny nadšence a nadšenkyně videoher společnosti Blizzard Entertainment navštívilo přes 35 000 hráčů a hráček. Zejména pro fans World of Warcraft se jednalo o velký víkend.

V průběhu letošního BlizzConu se na pódiu objevil herní tvůrce Chris Metzen, který se vrátil do role výkonného kreativního ředitele světa Warcraftu. S napětím oznámil nadcházející trilogii velkých rozšíření proslulé série World of Warcraft. Nadcházející expanze představil pod jedním názvem World of Warcraft: The WorldSoul Saga.

Ⓒ Blizzard Entertainment

Metzen označil WorldSoul Sagu za vrchol prvních dvaceti let dobrodružství ve světě World of Warcraft, které zahájí dalších dvacet let. První rozšíření s názvem The War Within vyjde příští rok. Po něm následuje expanze Midnight a The Last Titan.

První rozšíření The War Within tě zavede do podzemních království v hlubinách Azerothu, kde žijí Nerubiané a spojenecký národ zvaný Earthen Dwarves, hratelná rasa, kterou si můžeš odemknout dokončením příběhu. Součástí bude také slíbený návrat záporáka Xal'atatha, nové oblasti jako Azj-kahet, Isle of Dorn, The Ringing Deeps a Hallowfall, zbrusu nová aktivita hledání pokladů nazvaná Delves, funkce pro slučování účtů nazvaná War Bands a samozřejmě nové dungeony a raidy. Maximální úroveň dovedností se zvýší na 80. level.

Ⓒ Blizzard Entertainment

Druhé rozšíření s názvem Midnight tě zavede do „Starého světa“ v Quel-thalas, kde se síly Voidu snaží zničit fontánu moci Sunwell s cílem uvrhnout celý Azeroth do temnoty. Závěr nové trilogie s podtitulem The Last Titan se odehraje v dalekém Northrendu, oblasti, která byla velice známá především během dodnes nejoblíbenější expanze s názvem Wrath of the Lich King. Jak už název vypovídá, můžeme očekávat návrat titánů na Azeroth.

Ⓒ Blizzard Entertainment

Po představení velkolepé ságy, která je součástí širšího děje, cítila poměrně velká část publika inspiraci od Marvel Cinematic Univese (MCU), jelikož Marvel se svými příběhy pracuje stejně. Jak se později ukázalo, hráči a hráčky měli pravdu.

O tom jsme tak trochu hovořili... Bylo pro nás nesmírně důležité, abychom našim hráčům a hráčkám dali jasně najevo něco jako: ano, s tímhle příběhem to myslíme vážně, máme ho naplánovaný a uděláme pro něj maximum.
Jeden z prezentujících.

První rozšíření se společně s oznámením dočkalo i skvěle vypadajícího filmového teaseru:

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.