Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

White Lotus: Geniální společenská satira

O seriálu Bílý lotos od HBO se mluví čím dál víc, ačkoliv první série vyšla už v létě 2021. Společně se podíváme na to, čím je seriál specifický a proč by měl právě tebe bavit taky!

Nabízí aktuální témata, jedinečné výkony i kvalitní hudební složku

Děj první série se odehrává v hotelu White Lotus na Havaji , v té druhé v hotelu stejné pobočky na Sicílii. Jednotliví návštěvníci reprezentují různé skupiny, názory a „bubliny“, které se objevují v současné společenské diskuzi.

V havajském resortu první série potkáš rodinu, v níž se řeší interní a zdánlivě běžné problémy, jako nevěra, finance, vztahy nebo dospívání a hledání sebe sama, ale také uvidíš povrchnost, white supremacy nebo kulturní vykořisťování. Dokážeš si tak k jednotlivým postavám vytvořit zvláštní vztah, kdy je postupně poznáváš v pravém světle s dobrými i špatnými charakterovými vlastnostmi. V některých se třeba i sám/sama poznáš.

V druhé řadě se na pobřeží Sicílie snaží děda, táta i syn vymanit ze závislosti na sexu , která se jeví jako rodinné prokletí, mezitímco pátrají po svých italských kořenech. Vedoucí hotelu ve středních letech pátrá po své sexuální identitě , kterou si doposud nebyla jistá.

Na TikToku se objevila videa spekulující o skryté tematice jednotlivých sérií. Údajně symbolizují biblické hříchy , jako třeba pýchu nebo chtíč.

Můžeš se těšit na hodně napětí, záchvaty smíchu i vážnější pasáže k zamyšlení. Jedná se o černou komedii a satiru kritizující společnost.

Mezi nedávná ocenění Bílého lotosu patří Golden Globes: Nejlepší minisérie a Best Supporting Actress pro (an absolute queen) Jennifer Coolidge , kterou můžeš znát jako Stifflerovu mámu nebo mámu s botoxem z Moderní popelky. Kromě Coolidge v seriálu zazářila i Aubrey Plaza. Na aktuální rozhovor s excentrickou herečkou se můžeš podívat tady.

Režisér Mark White se při děkovném proslovu Jennifer Coolidge dojetím rozplakal:

Zajímavostí je, že se režisér White v minulosti účastnil soutěže Survivor . Svým chováním lidem připomněl postavu, kterou v seriálu hraje sama Coolidge, Tanyu.

Finální verdikt

Moje celkové hodnocení je asi jasné, oběma sériím dávám 90 % . Dlouho jsem se nenasmála tak jako u posledního dílu první série! Je mi líto mých kamarádů, protože tenhle gem doporučuju, kudy chodím.

Třetí řada bude! Její téma však zůstává tajemstvím. Jedinou jistotou je působiště děje, a to další pobočka hotelu White Lotus.