Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Beauty 101: Jak si správně vybrat štětce

Chceš se stát absolutním beauty guru, ale nevíš, kam pro basic know how? Potom jsi v téhle rubrice správně. A dneska jsou na programu štětce!

Vybrat si správné štětce na make-kup může být stejně náročný, jako si v dnešní době najít správného kluka nebo správnou holku, haha. Ale taky je to základ pro to, aby tvoje looky byly flawless!

Pamatuj, že každému sedí něco jiného, a to, že mě vyhovuje tohle, neznamená, že musí i tobě.

Obecně ale platí, že pevné, plošší štětce budou více krýt a dělat intenzivnější efekt, ale nikdy s nimi nic nevyblendíš úplně do ztracena. Kdežto heboučké, kulaté udělají více jemný nature vzhled, zato ale nejsou tolik krycí.

Také se štětce dělí na ty, co se hodí k pudrovým produktům, a na ty, co se hodí ke krémovým. Na pudrové je fajn mít řidší štětce a na tekuté produkty naopak hustší, tvrdší.

V beauty taštičce by ti každopádně nemělo chybět více typů.

Hair trends, které na jaře '24 uvidíš všude

@martinastrel

Mluvený tutorial:

Make-up

Na make-up je perfektní hustý štětec s kratšími štětinkami anebo houbička. U houbičky hlavně nezapomeň, že se používá mokrá, ale pořádně vyždímaná! Často lidé dělají tu chybu, že ji používají nasucho.

Korektor

Na korektor je fajn logicky menší štětec, protože je preciznější na detaily. Vyhledávala bych ho ve zkoseném tvaru, který vzdáleně připomíná prst ruky. Udělá pak krásný přirozený efekt.

Konturování, bronzer

Pokud používáš krémový produkt, je za mě vždy lepší si ho nejdřív trošku rozpracovat na ruce, než ho naneseš na obličej.

Vyhneš se tak nechtěnému nanesení přehnaného množství a vždy je přece lepší vrstvit než ubírat.

Štětců existuje více, opět záleží, jestli volíš pudrový nebo krémový produkt.

Tvářenka

Zde platí to samé jako u bronzeru, tím, že ale nechceme obličej vyloženě „sekat”, nepotřebujeme tak ostrý tvar.

Pudr

Velký huňatý kulatý štětec a nebo speciální „houbičky“. Lokálně je ale fajn použít huňatý kulatý, ale malý - třeba na kruhy pod očima a kolem nosu.

Čištění štětců

O čištění napsala super článek Martinka!👇

Easy Guide: Jak správně vyčistit štětce na make-up

@martinastrel