Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Wellbeing a propojení digitálního a reálného světa, to jsou barvy roku 2023

Barvou následujícího roku se stala Digital Lavender. V podobném duchu se nese i zbytek barev. V následujícím roce totiž půjde právě a propojení digitálního a reálného světa.

Web WGSN, který často provádí predikce trendů v módě, designu a barvách, bude příští rok probíhat ve znamení Digital Lavender. Následujících 12 měsíců bude otevřených healing fázi, důležité bude mentální zdraví. Tomu přesně odpovídá tato barva.

Velký vliv na výběr barev pro následující rok má virtuální svět, který se pomalu dostává do popředí. V barvách nenajdeme žádné křiklavé tóny, ale spíše trochu mírnější, naturální spektrum. To ale neznamená, že budou barvy nevýrazné.

Our S/S 23 palette reflects a more hopeful and optimistic view of the future. We anticipate challenges ahead, however we believe consumers will seek out colors that they can engage with positively.
Jenny Clark z webu WGSN

Jaké barvy budou in příští rok?

Digital Lavender – Coloro: 134-67-16

Fialová převezme vedoucí pozici v barevném spektru pro následující rok. Tahle barva má signifikovat wellness a „digital escapism“. Následující rok by měl být zaměřený na wellbeing. Podle expertů má fialová barva krátkou vlnovou délku, a proto má přinášet klid. Zároveň by měla více propojovat virtuální a reálný svět.

Luscious Red – Coloro: 010-46-36

Červená barva patří k těm nejsilnějším, dokonce dokáže hýbat i s emocemi. Krásně spojuje a zároveň zvýrazňuje věci jak v digitálním, tak reálném světě. Tento odstín by doslova měl působit hyperrealisticky.

Sundial – Coloro: 028-59-26

Sundial se nachází spíše na přírodním spektru. Náš svět je plný internetu a digitálního prostředí, proto je občas potřeba útěk do přírody. Tahle barva má signifikovat útěk od digitálu. Další zajímavostí je to, že Sundial se opravdu v přírodě nachází v rostlinách i minerálech. Podle předpovědi by se tato barva měla objevit především v doplňcích.

Tranquil Blue – Coloro: 114-57-24

Mid-hue barvy budou mít v roce 2023 celkově velké zastoupení. Díky svému odstínu reprezentuje modrá udržitelnost, čistotu a jasnost. Zároveň, podobně jako fialová, vyvolává klid.

Verdigris – Coloro: 092-38-21

Podle mě je Verdigris nejhezčí barva z tohoto spektra. Získala svůj název podle nazelenalého odstínu, který se objevuje na povrchu oxidované mědi. Není ani čistě zelená, ani modrá, doslova se jedná o něco mezi tím. Neobjevuje se úplně poprvé, tudíž s sebou přináší i jistou nostalgii, jelikož už v osmdesátých letech se často objevovala na outdoorových věcech.